Wpis z mikrobloga

  • 27
@wonsz1 klasyka, na Kujawach ,,jo,, nie tylko oznacza tak, można tego używać także w zaprzeczeniu ,,jo, jo,, zapytaniu ,,jo?,, itd. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Android
  • 6
@sayanek Warmia mazury tak samo. BTW. Chciałem podjąć próbę wykluczenia tego zwrotu ale to jest zbyt ciężki challenge. Jo jest zakorzenione bardzo głęboko
  • Odpowiedz
@wonsz1: ostatnio znajomy z Gdańska napisał mi Jo , zastanawiałem się czemu tak napisał bo niby facet ułożony a pisze jak prosty człowiek teraz już wiem 😂
  • Odpowiedz
  • 23
@R-87 tak jak kolega @wonsz1 wyżej napisał, to jest za bardzo zakorzenione w nas, to że ktoś tego używa nie znaczy że jest ,,prosty,, to takie samo przyzwyczajenie jak Poznańskie ,,Pyry,, i inne odchyły. Po prostu takie słowo istnieje w naszym języku od zawsze.
  • Odpowiedz
via Android
  • 84
@sayanek przez większość życia byłem przekonany, że jo było używane przez mieszkańców okolicznych wiosek i siłą rzeczy dotarło tez do większego miasta. W skrócie- wieśniaki se wymyślili i się rozeszło dalej, prostacki zwrot
  • Odpowiedz
przez większość życia byłem przekonany, że jo było używane przez mieszkańców okolicznych wiosek i siłą rzeczy dotarło tez do większego miasta. W skrócie- wieśniaki se wymyślili i się rozeszło dalej, prostacki zwrot


@wonsz1: i tak jest
  • Odpowiedz
Tak samo ci z północno zachodniej części używają zwrotu babole zamiast koza z nosa ( ͡º ͜ʖ͡º)
Na męskie przyrodzenie mówią pyda.
  • Odpowiedz
@wonsz1: jo pochodzi z języka kaszubskiego, po drugiej wojnie światowej, kto miał dobre gospodarstwo w granicach to ten w nim został do miast wrzucono przesiedleńców. Którzy nie byli wyszkoleni w regionalizmy. stad pochodzi miejscami rostrzal między miastem i wsia
  • Odpowiedz
@wonsz1: jechałem kiedyś do zakopanego i na przesiadce w łodzi #!$%@? typek coś do mnie gadał i w gadce powiedziałem "jooo" w sensie jako potwierdzenie, a on "CO TY Z GÓR JESTEŚ?" a ja że nii z kujawsko-pomorskiego. Miał taki mindfuck i wtedy drzwi pociągu się zamknęły, on został z pytajnikiem w głowie
  • Odpowiedz