Wpis z mikrobloga

@maniok: przydałby się jakiś element osłaniający grzałkę, żeby nie było szansy na to, że dotknie jej bezpośrednio wsad z żarciem i stopi się fola.

jak idziesz w rozwiązania budżetowe, to uważaj na najtańszą folię do pakowania próżniowego. niektóre produkty nadają się do jakiegoś przechowywania, ewentualnie mrożenia, ale za cholerę nie do grzania.
kupiłem kiedyś najtańszą folię i żarcie przechodziło jakimś ohydnym chemicznym smakiem. lepiej nieco dopłacić do czegoś, co się nadaje
  • Odpowiedz
  • 0
@kostekzg: pompa wytrzyma bo już ją sprawdzałem na "gazie" 2h w 60 stopniach robiłem test (więcej już nie miałem czasu) i na gazie nie było tak łatwo o stabilną temperaturę. Jutro stejk będzie w 55 stopniach. przez 2,5h bo wyciągnę go prosto z zamrażarki.
  • Odpowiedz
  • 1
@bukszpryt: jako że folia ma kontakt z żywnością a ja jestem chytry a nie głupi to kupiłem normalne worki moletowane przeznaczone do sv. (one i tak są bardzo tanie, a zgrzewarkę dorwałem okazyjnie na olx używaną) Worek będzie leżał na tym rożnie po lewej i będzie jeszcze obciążony jakąś łyżką, żeby się nie ruszał. Grzałka na podtrzymywaniu temperatury się odpala na 3-5s więc nawet jeżeli jakimś cudem dotknie do worka to
  • Odpowiedz
Pewnie głupie pytanie, ale grzałkę załączasz/wyłączasz przy przejściu przez 0, czy gdzie popadnie? Sam kiedyś chciałem się bawić w zrobienie cyrkulatora, ale że moje gotowanie czasem przekracza te 2:30 (tak x10 czy więcej), a znajomość elektroniki też pobieżna, doszedłem do wniosku, że wolę coś, co trochę ludzi trochę czasu testowało, a nie samoróbkę, i wyrwałem jakąś średniobudżetową gotową opcję. W każdym razie bałem się dodatkowo, że mi strasznie siać po sieci będzie.
  • Odpowiedz
  • 0
@dzidol: Mam 2 przekaźniki, jednym idzie faza a drugim żyła neutralna. Oba sterowane są tym samym sygnałem.

W planach też mam ustawić coś na 24/48h ale to w dalekiej przyszłości. Na podtrzymywaniu grzałka pobiera 700w przez 3-5s a przez resztę czasu 4w
  • Odpowiedz
  • 0
@kostekzg: Test zakończony powodzeniem, muszę tylko wprowadzić małą poprawkę. Dodać histerezę aby wygładzić pierwszy skok. Resztę chyba zostawię tak jak jest, z jednej strony wysoka fala to mniejsza dokładność a z drugiej przekaźniki się rzadziej przełączają więc wytrzymają dłużej.
maniok - @kostekzg: Test zakończony powodzeniem, muszę tylko wprowadzić małą poprawkę...

źródło: biedavide 3000

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@JuneJohn ten jest dobry. Pojemność idealna na kilka steków. Na gazie w garnku musiałem kombinować z przykrywką a teraz mam bezobsługowy zestaw. Wiem że gdyby była większa izolacja to rzadziej by się grzałka załączała, ale nie chcę w to więcej inwestować. Jestem zadowolony z obecnego stanu. Ewentualnie mogę dodać jakieś zmiany w programie. Np minutnik z powiadomieniem na telefon, albo zdalne zmienianie temperatury czy tam inne bajery.
  • Odpowiedz