Wpis z mikrobloga

@423frewq4f23: ja wczoraj przez przypadek odpaliłem linuxa zamiast windowsa i w sumie to się nawet nie włączył, bo zabrakło jakiegoś initramfs-linux.img, który zniknął po aktualizacji ¯\(ツ)/¯ serio wy tu tak żyjecie?
  • Odpowiedz
  • 0
@ly000: No mi wyskoczyło najpierw że nie można połączyć z jakąś usługą SENS XD później pulput się ładował z minutę a mam dysk ssd, potem zaczął się aktualizować i wyskoczyło żeby uruchomić ponownie to uruchomiłem i w czasie aktualizacji wywaliło niebieski ekran śmierci XDDD
  • Odpowiedz
@ly000: @423frewq4f23 serio wy oboje tak żyjecie i dalej próbujecie upacie pożenić 2 systemy na jednym dysku? xD
to już bym kupił za grosze drugi dysk i manwerował na bootmenu a nie na grubie.
dla windziarzy jest coś takiego jak wsl2, a dla linuxiarzy quemu i vm z windą. Nie rozumiem po co stawiać 2 systemy na jednym pc
  • Odpowiedz
  • 0
serio wy oboje tak żyjecie i dalej próbujecie upacie pożenić 2 systemy na jednym dysku? xD

to już bym kupił za grosze drugi dysk i manwerował na bootmenu a nie na grubie.


@mati1990: a gdzie ja napisałem że używam jednego dysku? Ja bym używał jednego to windows by go wywalał przy każdej aktualizacji większej xD A grub jest poprostu wygodny bo zamiast wciskać fn+f12 to sobie naciskam strzałkę w dól a
  • Odpowiedz
@423frewq4f23: brzmi jak problem po twojej stronie. może system zawalony bloatwarem? jakieś uszkodzenia na dysku lub inny problem ze sprzętem? u mnie działa ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
No mi wyskoczyło najpierw że nie można połączyć z jakąś usługą SENS XD później pulput się ładował z minutę a mam dysk ssd, potem zaczął się aktualizować i wyskoczyło żeby uruchomić ponownie to uruchomiłem i w czasie aktualizacji wywaliło niebieski ekran śmierci XDDD


@423frewq4f23: Na najgorszych złomach z dna szuflady nie miałem takich problemów.
  • Odpowiedz
  • 1
@423frewq4f23: brzmi jak problem po twojej stronie. może system zawalony bloatwarem? jakieś uszkodzenia na dysku lub inny problem ze sprzętem? u mnie działa ¯\(ツ)/¯


@ly000: Windows standardowo jest zawalony bloatwarem

@423frewq4f23: Na najgorszych złomach z dna szuflady nie miałem takich problemów.


@L3gion: taaa, ja już mam o tobie notke że jesteś niezłym fanboyem m$ więc jakoś wątpie xd
  • Odpowiedz
ja już mam o tobie notke że jesteś niezłym fanboyem m$ więc jakoś wątpie xd


@423frewq4f23: No to fajnie te notki sobie dodajesz, tak bez sensu xD Mój główny komputer to MBP, serwer stoi prawilnie na Linux, telefon Android a do tego jedyna usługa MS z jakiej korzystam to Xbox. Ale w tych czasach wystarczy powiedzieć "przesadzasz w temacie X, nie jest tak źle" to od razu reeee fanboje kłamio!!!111 (
  • Odpowiedz
fanboyem m$


@423frewq4f23: myślę, że jesteś zwyczajnym hejterem windowsa i żadne merytoryczne argumenty nie stoją za twoimi wyborami. po prostu linux jest modny i ty są na tę modę złapałeś. windows to w miarę dobry i stabilny system, na PC jest dużo mniej awaryjny niż linuxy, głównie ze względu na wsparcie producentów sprzętu (prawie żaden producentów laptopów nie wspiera linuxa na swoim sprzęcie). korporacje mają całe floty komputerów z windowsami i
  • Odpowiedz
  • 0
wyborami. po prostu linux jest modny i ty s


@ly000: Ja używam linux ponad 10 lat a Ty mi mówisz o modzie XD

tem, na PC jest dużo mniej awaryjny niż linuxy,


@ly000: No szczególnie jak zmieniasz PC i chcesz przełożyć stary dysk do nowego komputera bez reinstalacji systemu. Oh wait, winda nie ruszy :(
  • Odpowiedz
  • 0
korporacje mają całe floty komputerów z windowsami i u nich to nie sprawa problemu, a ty sobie nie dajesz z jednym komputerem. sounds like skill issu


@ly000: korporacje najczęściej używają LTS czy jak tam w windowsie jest ta wersja ich systemu a nie home albo pro jak zwykli userzy xD co ty w ogóle porównujesz, nie mówiąc już o tym że są często w wewnętrznej sieci i dopóki działają to admini
  • Odpowiedz
ja wczoraj przez przypadek odpaliłem linuxa zamiast windowsa i w sumie to się nawet nie włączył, bo zabrakło jakiegoś initramfs-linux.img, który zniknął po aktualizacji


@ly000: Jak już wymyślasz problemy z Linuksem to wymyśliłbyś coś lepszego, np. pulpit nie ładujący się po aktualizacji sterowników a nie brak initramfs. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nostalgiwolf: nie wymyślam, mam kilka komputerów z linuxem i jak linux jak raz na pół się nie #!$%@? to jest cud. zazwyczaj problemy z bootowaniem, czasami inne, np. ostatnio "kwin-wayland-wrapper" mi się wypie*dalał przy próbie uruchomienia dowolnego środoiwska intellij. na linuksie aktualizacja pakietów to jest igraniem z ogniem, prawie zawsze coś się psuje. musiałem zrobić downgrad xorg-wayland i pomogło. windows jest dużo bardziej bezawaryjni, no ale wiadomo, że pod tagiem bojówki
  • Odpowiedz
@423frewq4f23: Yo man! Leave windows alone! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zainstaluj pakiet office bo inaczej twój komputer nie będzie prawidłowo skonfigurowany!
Co duże zużycie CPU? To sobie kup lepszy komputer hehe, co że w tle działa spyware oraz microsoft one drive? A co? Masz coś do ukrycia bandyto!?
  • Odpowiedz
@ly000: Częściej mi się wywalił Windows niż Linux mimo, że obu używam w porównywalnym stopniu od ponad 10 lat. No ale jak bojówka windowsowa sobie ubzdura, że "linux zuo windows lepszy" to też się nie przekona. No i zawsze leci klasyczny argument "u mnie działa pewnie coś źle robisz". Normalnie: "Co ty gadasz, że Windows się psuje, pewnie coś źle zrobiłeś, u mnie działa, musisz innego Windowsa spróbować bo różne są".
  • Odpowiedz