Wpis z mikrobloga

Czy tylko mnie się wydaje że ludzkość to najbardziej #!$%@?ły znany gatunek jaki istniał? Wojny, ludobójstwa, tortury. Wiadomo nic nie jest czarno-białe w naszej historii mamy i mieliśmy wielu wspaniałych ludzi jednak jest to mniejszość. Są ludzie którzy wierzą ze stworzył nas Bóg śmiechu warte.

#zalesie #wojna #bog #religia
  • 7
  • Odpowiedz
@AlienShooter Żyłem kiedyś w bańce, ale potem odkryłem internet. Do dziś śledzę stronę z filmami, gdzie człowiek przekracza kolejne granice człowieczeństwa. Mając 3 z przodu zauważyłem jacy ludzie są okropni. Muszę mieć ciągle oczy otwarte i uważać.
  • Odpowiedz
@AlienShooter: ludzie przez swoją inteligencję są w stanie swoim wrogom tworzyć bardziej wymyślne sposoby cierpienia ale generalnie bezsensowna przemoc, okrucieństwo, zabijanie i zjadanie siebie nawzajem i inne to rzeczy spotykane u wielu gatunków, jest także wiele gatunków które są terytorialne i stadnie bronią ziemię którą uznają za swoją, oczywiście ich inteligencja sprawia że nie tworzą broni i nie organizują się w grupy po dziesiątki czy setki tysięcy osobników ale widać tutaj
  • Odpowiedz
Ludzkość to gatunek taki jak małpy


@kjungst: Ludzie to technicznie rzecz biorąc są małpy. Od pozostałych gatunków odróżnia nas opanowanie skomplikowanego języka, kultura i umiejętność tworzenia mitów. Nie widuje się 60 tysięcznego zbiorowiska innych małp skandujących razem jakieś okrzyki ani armii 100 tysięcy szympansów atakujących inną armię małp. Do tego jest potrzebna komunikacja i mit.
  • Odpowiedz