Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy to prawdą będzie ale dochodzą takie głosy że Koleje Śmieszne aka Śląskie chcą podwyższyć opłatę za rower w pociągu do 8,5 zł i dodatkowo wprowadzić obowiązek rezerwacji roweru który trzeba będzie potwierdzić u konduktora. Jak miejsc nie będzie to posiadanie rezerwacji nic nam nie da.

#kolej #kolejeslaskie #rower #slask
  • 14
  • Odpowiedz
  • 1
@Konkol: Chyba tak z tego wynika. Już im się totalnie odkleiło jeśli to faktycznie wejdzie. Mają za mało taboru a na niektórych kierunkach tak próbują rozwiązać problem (Bielska, Wisły itd)
  • Odpowiedz
@Konkol: To raz a dwa muszę planować wycieczkę rowerowa żeby być na peronie dokładnie co do minuty i to pewnie rezerwować kilka dni wcześniej. Idź pan w uj
  • Odpowiedz
@sylwke3100: rezerwacja na dwa tygodnie przed :D Na tyle to nawet prognozy pogody nie sięgają :D

Ale co ciekawe, jak zapłacisz za specjalny bilet, to:

W miarę możliwości, nawet w przypadku braku miejsc na rower, kierownik pociągu wskaże miejsce umożliwiające bezpieczny przewóz jednośladu


:DDD
  • Odpowiedz
@sylwke3100: Ja już od dawna tęsknię za PR. Gdzieś od czasu wywalenia 90% ofert własnych i wypisania się z uznawania regiokarta, regiokarnetu itd które chociaż trochę łagodziły rozdrobnienie polskiej kolei.
Na szczęście z Raciborza mam PR na Opole i Wrocław, a do Katowic od dawna staram się wybierać te kilka Intercity.
  • Odpowiedz