Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #programista50k #it #pracait #pracbaza #kryzysit

Co się podziału na rynku IT? Czy jest aż tak źle?

Obecnie mam 22 000 b2b + VAT ale projekt zaczyna się sypać i muszę uciekać. Jestem seniorem java dev 7 lat stażu - taki typowy klepacz CRUD tylko, że nie przez REST bo używam w pracy mocno protobuffa, kafki, SNS + SQS. Mikroserwisy w Springu + noSQL (na szczęście żadne żmudne hibernate i SQL to na mocny plus bo noSQL wymiatają). Zdarzy mi się też klepanie lambd servlessów w pyhtonie. Klasycznie część serwisów AWS, trochę infry K8S, terraform i inne toole devOps też mi są klepaczowi kodu znane, bo czasem trzeba coś dopisać.

Aplikowałem na mida, bo w sumie jest kryzys na rynku i nie chce mi się pier***** z cięzkimi rekrutacjami dla senior deva gdzie trzeba wymiatać z algorytmów i robić jakieś trudne zadania z system design typu: "klient ma 10 000 $ per month, zaprojektuj system XYZ wybierająć usługi z AWS tak by nie przekroczyć 10k" - po prostu nie mam już siły siedzieć go godzinach i się uczyć pod rekrutacje, ostatnie 2 miesiące siedziałem po 3 godziny po pracy by zakuwać i mam już dość, a na wysłane 500 CV na seniora dostałem tylko 2-3 zaproszenia na rozmowę, bo mi babeczki Anetki z HR napisały "hihi ale pan ma tylko 7 lat stażu w Javie jako senior, a my mamy 100 kandydatów co mają 10-15 lat stażu, niech pan pakuje walize ze swoim CV"

Obniżyłem wymagania i zamiast rzucać tyle co mam teraz czyli 22 000 zacząłem rzucać 16 000 zł i dalej nigdzie mnie nie chcą xD Rynek aż tak się #!$%@?ł? Już nawet 16 000zł netto b2b dla seniora 7 lat stażu klepacza CRUD backend java + cloud + podstawy devOps to za duża kasa? Mam wołać 14 000zł?
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #programista50k #it #p...

źródło: bbe71aa010332f36249ddd30fac68a4eab123c051ba14a3cbbcba363321ff780

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: nie dość, że bait to jeszcze od znanego trolla. Niemniej faktycznie w tym roku złożyłem kilka CV na lepiej płatne stanowiska juniorskie które chciałem wykorzystać na OE jako safety net gdyby mój główny klient się złożył. Nikt nawet nie otworzył tych CV ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: u mnie podobna sytuacja. 10+ lat expa: serverless, k8s, microserwisy, SQL w małym palcu łącznie z optymalizacjami, kilka różnych noSQL, z języków Java, Python, JS, C#, z devops: terraform, AWS, GCP większosc typowych usług. Do tego angielski C2. Aplikowałem na mida z widełkami 9-12k brutto. Mają nazbierane dużo kandydatów z większym expem i zamknęli rekrutację
  • Odpowiedz
@okrupnik: no popatrz. Ja w tamtym roku stracilem prace w sierpniu/koniec lipca. We wrzesniu 3 oferty na stole, wybrałem najkorzystniejszą. Najzabawniejsze 2,5 roku doswiadczenia ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: typowy Crudziarz, java spring, postgresql, mikroserwisy, docker, kubernetes plus angular, taki fullstack. Moze mialem farta, ale duzo rozmow mialem i odzew tez, idk
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Nie musisz, nie zalezy mi na tym, zwlaszcza biorąc pod uwage, ze jestes naczelnym trolem swietego tagu:D
Mam maile jeszcze na skrzynce z datami spotkan technicznych i ofertami c;
  • Odpowiedz
@okrupnik: No u mnie hybryda, zdalnie nie przeszlo full, ale stawka tez byla w miare spoko jak na ten exp no i biorac pod uwage "kryzys" i ze bylem bez pracy to wzialem
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Jak nie ma klientów na oprogramowania, które tworzycie to nie jesteście potrzebni i tyle, co tu się rozwodzić. Biznes nie ma na to klientów, to po co im programiści za 30k miesięcznie. To chyba prosta i logiczną reguła.
  • Odpowiedz