Wpis z mikrobloga

Hej!

Szukam nowego roweru w cenie ~4500zł, który sprawdzi się zarówno do codzienne jazdy (~30km - 100km) jak i do dłuższych kilkudniowych wypraw. Od 3 lat jeżdzę na https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-st-530-27-5/_/R-p-311274, którym po zamocowaniu bagażnika i wymianie opon na Schalbe Marathon udało mi się odbyć wyprawę Śląsk - Balaton. Moje gabaryty to 179 cm wzrostu oraz ~82 kg wagi.

Bardzo spodobał mi się Marin four corners 2024 z tego filmiku: https://www.youtube.com/watchv=Z4ldToVnZ1M&t=49s&ab_channel=MikroPrzygody

Niby dużo osób narzeka na wagę tego modelu ale moja aktualna maszyna waży +- tyle samo, więc nie powinno to być problemem.

Co sądzicie o tym modelu? Może macie jakieś lepsze propozycje w tej cenie?

#rower #rowery
  • 4
  • Odpowiedz
Niby dużo osób narzeka na wagę tego modelu ale moja aktualna maszyna waży +- tyle samo, więc nie powinno to być problemem.


@FanatykBimbru:
Wiadomo, 2kg na rowerze, przy jeździe turystycznej nie jest wielkim problemem, z drugiej strony po co dokładać sobie dodatkowe kilogramy jeśli nie jest potrzebne. W Rockriderze za koszt dodatkowej wagi, masz amortyzator, który mocno poprawia komfort na nierównych ścieżkach.

Z trzeciej strony, jeśli ten rower bardzo ci się
  • Odpowiedz
Marin 4c to jeden z najczęściej polecanych graveli w tej cenie na grupkach na fb. Trzeba być świadomym tego, że rama jest stalowa (dla jednych zaleta dla innych wada) i że hamulce to mechaniki a nie hydrauliki, w tej cenie to standard. Moim zdaniem fajny rower i będziesz zaodowolony po przesiadce ze swojego rocridera. Bierz pod uwagę, że opony będą węższe i na wybojach bardziej wytrzepie :)
  • Odpowiedz
@FanatykBimbru nie bierz nic na heblach mechanicznych to spowalnia a nie hamuje. Jak Gravel waży tyle co tanie MTB to coś jest ewidentnie nie tak to jest rodzaj stop stali z jakiej jest rama...
Ja bym brał MTB np Wilier 503X pro z peppera czy ode mnie. Na kole 29, heblach hydro i powietrznym amortyzatorze.
  • Odpowiedz