Wpis z mikrobloga

Padł mi włacznik swiatła, nie wiem czemu byl podwojny i do czego jest ten trzeci bialy kabel (z tego co wiem to nie ma tu uziemienia). Jakiego wlacznika pod te kable mam szukac? Ewentualnie samego wlacznika do tej puszki? Nie chce tynkowac itp bo niedlugo bedzie remont i elektryka tez bedzie wymieniana, ale swiatlo by sie przydalo.

#elektryka
looolbeka - Padł mi włacznik swiatła, nie wiem czemu byl podwojny i do czego jest ten...

źródło: IMG_20240407_224444102

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@looolbeka: te przewody spróbuj odkręcić i je tak bardziej owinąć wokół śrubek, i wyczyść powierzchnię stykania się przewodu z zaciskiem, jeśli to tak było to ja się dziwię ze to wcześniej w ogóle działało
  • Odpowiedz
  • 0
@kacappylon: nie no problemem jest sam wlacznik, poprostu mechanicznie sie uszkodzil, swiatlo normalnie sie wlaczalo, przewody raczej dobrze podpiete, nie bylo problemow, ale to tez moge poprawic
  • Odpowiedz
  • 0
@kacappylon: @wypokowy_expert Panowie kupiłem ten włącznik i podłączyłem i dalej jakieś zwarcie, raczej podłączyłem dobrze bo w sumie patrzac na ten włącznik nie dało się inaczej praktycznie

prawodpodobnie zwarcie robi lampa jak się ją włączy, kiedys się zdarzyło, że #!$%@?ło korki jak ktoś o nią zahaczył mocno, no i faktycznie tam spory bałagan jest, dziwne że do włącznika idzie niebieski i biały a przy lampie nie ma białego...
  • Odpowiedz
no i faktycznie tam spory bałagan jest, dziwne że do włącznika idzie niebieski i biały a przy lampie nie ma białego...


@looolbeka: ehhh to jest po staremu, jest dodatkowa puszka, gdzie kabel z włącznika łączysz się zasilającym i tym idącym do lampy. We włączniku masz tylko fazę i wyjścia na zasilanie lampy, zero włącznik omija.

kiedys się zdarzyło, że #!$%@?ło korki jak ktoś o nią zahaczył mocno,


@looolbeka: pytałeś w
  • Odpowiedz
  • 0
@wypokowy_expert: nie pisałem o zwarciu bo byłem przekonany że to włącznik bo był przypalony lekko i się rozpadł, myślałem że to to...

teraz to wypada tę lampę wywalić całkowicie i podłączyć inną, tylko nie wiem jak tam z tymi kabelkami będzie :/
  • Odpowiedz