Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@fanmarcinamillera: troszkę się im nie dziwie, w końcu butelki od "Perły" są bezzwrotne i sprzedawane bez kaucji... Z drugiej strony nie może Ci nie przyjąć butelek na wymianę, dlatego ze nie są 'od nich'... Jeśli byś chciał spieniężyć same butelki to co innego, wtedy mogą odmówić przyjęcia, w końcu to sklep w nie skup
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: też kiedyś próbowałem wymieniać. Nawet w żabce więcej brali niż kupowałem. Ale jak się zaczął covid to #!$%@?ło ich i jak kupowałeś Warkę to tylko mogłeś dać na wymianę butelkę od Warki. Wtedy też zacząłem robić tak że zostawiałem im w śmietniku te butelki. Ale krótko to trwało. Zacząłem po prostu wyrzucać nie zawracając sobie tym głowy. Jak butelki podrożały z 50gr do 1zł to definitywnie skończyłem z butelkami. Przerzuciłem
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera W Carrefour przyjmują niby tylko zwrotne za 60 gr jak nie masz paragonu, ale oddałem ostatnio 16 kasztelanów i nikt nie sprawdzał czy to zwrotne tylko czy są półlitrowe.
Jakiś Mirek tydzień temu pisał mi też, że podobne programy mają biedronki i Kauflandy.
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: a nie powinni, jedynie za butelki zwrotne/"wielokrotnego użytku" powinni naliczać a butelki bezzwrotne to takie "jednorazówki" które są przerabiane na surowiec by go przetopić, i nigdy nie było za/na nie kaucji..
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: jak masz kaufa u siebie to idziesz i oddajesz do automatu wszystko jak leci bez paragonu. Większość Kauflandów ma automaty na szklane butelki, dostajesz kupon do wydania na zakupy.
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera: Butelki powinny być ustandaryzowane i tylko etykieta dowolna. Za nietypową butelkę (np. Grolsch) producent powinien płacić jakąś opłatę recyklingową (którą obciążyłby oczywiście klienta). Problem rozwiązany, ale mamy 2024, najważniejszym problemem jest liczba płci.
  • Odpowiedz
@fanmarcinamillera:

przy okazji ułatwić wszystkim życie,


Własnie starasz się utrudnić wszystkim życie, bo te śmierdzące butelki trzeba gdzieś trzymać, a jak masz ich dziesiątki/setki to jeszcze w zamkniętym pomieszczeniu aby nie #!$%@?ło.

Mogłeś je po prostu #!$%@?ć do śmieci a nie płakać na wykopie
  • Odpowiedz