Wpis z mikrobloga

@reddin powyżej masz potwierdzenie, o czym pisaliśmy ze sobą nie cały tydzień temu, że szosowcy to rak który ma przekonanie o własnej wyższości nad każdym uczestnikiem ruchu, poczynając od aut na pieszych kończąc
  • Odpowiedz
@melba Pewnie, tak samo jak nie ma obowiazku jazdy 90 i mozna jezdzic 50, co wywoluje bol zyci kierowcow i wykopkow. Generalnie kierowcow to wszystko #!$%@?, bo wylewaja frustracje zyciowa na innych uczestnikow ruchu drogowego.
  • Odpowiedz
@melba: Powinni zrobić sobie tory z idealną nawierzchnią i jeździć sobie w kółko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdy ktoś w aucie próbuje robić sportowe wyczyny na drogach publicznych jak jakiś drift, dostaje srogie mandaty (czemu oczywiście nie jestem przeciwny) i ludzie krzyczą że ma spadać na tor, w tym przypadku powinno być tak samo.
  • Odpowiedz
  • 1
@XpedobearX jeśli ktoś spowalnia ruch, a zgodnie z prawem nie powinno go być na tej drodze, to jak najbardziej można mieć do takiego pretensje.
A jeśli usprawiedliwiasz rowerzystów łamiących przepisy, to nie miej pretensji do kierowców którzy wyprzedzają na trzeciego na żyletkę.
  • Odpowiedz
  • 1
Pewnie, tak samo jak nie ma obowiazku jazdy 90 i mozna jezdzic 50


@XpedobearX: za nieuzasadnione jechanie 50 na 90 przecież mandat można zgarnąć
  • Odpowiedz
masz ścieżkę jezdz po ścieżce, policja powinna dawać mandatu po 3k i konfiskata roweru dla takich tłumoków. Ludzie to debile, a ty tylko to potwierdzasz


@Cernold: odważne słowa. Kasztanom w samochodach co nie umieją w skrzyżowania równorzędne też można zabierać?

PS: osobiście, jako rowerzysta aka. pedalarz, też nie popieram jazdy ulicą jeśli jest taki DDR. Zaniedbane gówno z kostki wzdłuż pustej, to już co innego.
  • Odpowiedz
na ścieżkach rowerowych ograniczenie do 25 km/h , to ja wiecej na wygry 3 wyciskałem pod górkę, a mandacik 1500 zł,


@vvic86: jeśli przyjąłeś mandat za zbyt szybka jazdę rowerem to jesteś co najmniej nierozgarnięty. Bo rowery zwyczajowo nie są wyposażone w homologowane urządzenia do pomiaru prędkości.
  • Odpowiedz
Po prostu przeraża cię to, jak na drodze dzieje się coś niestandardowego, i nie potrafisz zareagować zgodnie z wyuczonym schematem.


@G06DbT: Tak, np. pedalarze łamiący kodeks. Po prostu zacznijcie jeździć po ścieżkach xd
  • Odpowiedz
to z głową coś musi być nie tak.


@G06DbT: argument ad personam - to wszystko na co Cię stać? I nawet znaczenia słowa "porównywać" najprawdopodobniej nie znasz bo odpowiadasz jakbyś mówi o "zrównywaniu". Porównywać można wszystko ze wszystkim, zrównywać już nie.
  • Odpowiedz
@Ark00 proponuję zacząć manewr wyprzedzania z jednoczesnym myciem szyby, bardzo obficie... Kiedyś jechałem na rowerze i ktos po wyprzedzeniu umył szybę - raczej niezłośliwie :) bo tylko przez chwilę, było to poza terenem zabudowanym, mały ruch, nie było ściezki
  • Odpowiedz
Rowery powinny mieć tablice rejestracyjne. Jak każdy inny środek transportu. Po takim filmiku wszyscy z grupy dostaliby po mandacie i skończyłoby się kozaczenie w necie.
  • Odpowiedz