Wpis z mikrobloga

NR 241 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI
ALFABETYCZNA

Fallout

Twórcy: Geneva Robertson-Dworet i Graham Wagner
IMDb: 8.7/10
https://www.imdb.com/title/tt12637874/
https://upflix.pl/serial/zobacz/fallout-2024
Gatunek: dramat, akcja, s-f

Historia dziejąca się w alternatywnym świecie znanym z gier. Poznajemy losy czworga bohaterów w 200 lat po zdetonowaniu bomb nuklearnych i anihilacji większości populacji. Cześć ludzi schroniła się w specjalnych kryptach aby przetrwać kataklizm, ale inny byli wystawieni na promieniowanie i mutacje. Nasi bohaterowie pochodzą z obu tych światów a ich losy zaczynają się przeplatać.

Czy polecam? Tak, poza dziećmi i osobami wrażliwymi, bo tam brutalne gore tryska z ekranu. Natomiast osoby nie znające gier będą bawić się równie dobrze co fanbaza jak nie lepiej. Naprawdę postarany serial pod każdym kątem i oby kontynuacja była na podobnym poziomie. Ciekawy rozwój postaci, ciekawa historia i tajemnica, ciekawy świat - warto.
WLADCA_MALP - NR 241 #serialseries #serial #seriale
LISTA SERIALI
ALFABETYCZNA

Fallo...

źródło: fallout

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
Właśnie dla mnie najmniej przypomina mi Fallout New Vegas, a najbardziej Fallout 4 i 76.


@MintFork: Ja może odczułem spory feel z NV przez oczywiste piaski i orange tintę - acz gdy wkraczali do pierwszego miasta to miałem nadzieję że po środku odnajdę wielki atomowy niewypał (ukłon do F3) ale niestety :) Niemniej, samo umiejscowienie akcji w kalafiorni i NCR może tak mi mocno wspominkowało NV w wielu aspektach.

No ale,
  • Odpowiedz
Obejrzałem w weekend i nawet całkiem fajny. Jest klimat, choć sporo głupich scen się trafia. Ale nie psują odbioru całości. Dobre kreacje postaci, szczególnie pierwszoplanowa rola bardzo udana.
Mam tylko jedno pytanie o tą przywódczynię bandytów:

  • Odpowiedz
@kawior2007: Maximus jest archetypem szlachetnego 'przegrywa', gnębionego przez grupkę frajerów, który mimo ciężkiego życia i odrzucenia społecznego stara się przetrwać, podejmować szlachetne decyzje godne rycerza i kierować honorem. Top postać dla wykopków, ale nie, bo jest czarny xd
  • Odpowiedz
Ciekawe bo serial jest strasznie naiwny i plytki niczym najnowsze odsłony gier od bethesdy ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeżeli ktoś był fanem gier od black isle to powinien to "dzielo" omijać szerokim łukiem.
  • Odpowiedz
@Kiedys_Mialem_Fejm: siedzę i se myślę ciekawe czym teraz będą chcieli mi sprać mózg. I serio żebym tam musiał coś liczyć, po prostu każdy czarny był dobry, a każdy biały był zły i trochę mi zaspoilerowało, bo jak Lucy dostała męża i zobaczyłem, że to biały mężczyzna to wiedziałem, że będzie zły. Jeśli przestaniesz na to zwracać uwagę, przyjmiesz to i zaakceptujesz to już przegrałeś.
  • Odpowiedz
jakim cudem ona przeżyła 200 lat? Była zahibernowana?


@HuGho: Dzisiaj już też o tym czytałem w jakiejś serii pytań po serialu. Najwyraźniej musiała się załapać jakimś cudem na zimowanie w krypcie, albo jest najlepiej zakonserwowanym ghulem na planecie. Acz wtedy nie zmarłaby od zwykłych ran postrzałowych.

Dowiemy się jak dojdą do New Vegas Strip :)
  • Odpowiedz
@niewiempoco: Jak mówiłem każdego Fallouta trochę jest. Jak zobaczyłem piaski i flage NCR to od razu pomyślałem o F:NV, mi miasto wygląda bardzo podobnie do hybrydy Diamond City z F4 i Megatonu z F3. Dla mnie to akurat dobrze, bo ja uważam że 4 to najlepsza gra serii, a F76 najgorsza. F:NV ma problemy z mapą i rozłożeniem na niej "eventów". F1 i F2 mają dobre dialogi i walka jest ok,
  • Odpowiedz
Czy polecam? Tak, poza dziećmi i osobami wrażliwymi, bo tam brutalne gore tryska z ekranu. Natomiast osoby nie znające gier będą bawić się równie dobrze co fanbaza jak nie lepiej. Naprawdę postarany serial pod każdym kątem i oby kontynuacja była na podobnym poziomie. Ciekawy rozwój postaci, ciekawa historia i tajemnica, ciekawy świat - warto.


@WLADCA_MALP: ale jak to? K0nserwy wykopowe jeszcze przed premierą pisały, że serial to gówno bo doliczyli się
  • Odpowiedz
Naprawdę postarany serial pod każdym kątem


@WLADCA_MALP: prawie, efekty specjalne były chwilami tak słabe, że aż odrzucało. Ten gąbkowy gulper z palcami w środku, nie wiem, to miało być dla śmiechu? Ludzkie palce w gardle potwora? Jak dla mnie całkiem poważny kontrkandydat dla smoka z polskiego wiedźmina, połączenie bardzo mocno widocznej gąbkowatości z palcami aktorów imitującymi... nie wiem co.

Podobnie "rana" tego jej męża gdy drugi raz zaatakował, też aż raziło
  • Odpowiedz