Wpis z mikrobloga

#rower #rowery
w środę do mnie doszedł rower zamówiony z centrumrowerowe - romet mustang m5, paczka przyszła w okolicach godziny 15-16, przy składaniu zauważyłem, że kierownica jest poniszczona, jakby wcześniej montowana oraz kilka rys na ramie https://wykop.pl/wpis/75832643/rowery-rower-siemka-kupilem-rower-na-centrumrowero#266568765 o czym powiadomilem sklep niezwlocznie o 17 wysylajac maila, a przed piszac na ich czacie, jednak oni stwierdzaja, ze nie powiadomilem ich o uszkodzeniach

dzis dostalem decyzje, ze to moja wina, bo zle montowalem XD
ruki - #rower #rowery 
w środę do mnie doszedł rower zamówiony z centrumrowerowe - ro...

źródło: 9056109d7bf190f006a46b91ece37c19

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
@ruki: w karcie gwarancyjnej mam podbity przeglad zerowy, ze rower jest przygotowany przez sprzedawce do jazdy, wiec to sie chyba wyklucza, ze wczesniej tego nikt nie montowal
  • Odpowiedz
@ruki: a napisałeś im czego żądasz? Odstąpienie od umowy zgodnie z art. 43 ustawy o prawach konsumenta? Kierownica była zamontowana. Łatwo to udowodnić bo pewnie każdy rower tak wysyłają do klienta, tzn. z zamontowaną kierownicą. Zgłoś to natychmiast do Rzecznika Praw Konsumenta. Każdy list wysyłaj poleconym i zachowaj kopię dla siebie. Nie ma się z nimi co pieścić tylko wysyłaj list i terminy niech lecą.

I oczywiście rób znalezisko i rozpowszechniaj
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@patrol798: zrobilem, poczatkowo chcialem zwrotu, badz wymiany, jednak pomyslalem przez weekend, ze zgodze sie na jakas drobna rekompensate w kwocie 10-20% (co uwazam za uczciwe przy uszkodzeniu ramy i kiery), wiec im napisalem maila wczoraj, ze by uniknac marnowania czasu i klopotu im oraz sobie to jestem w stanie na to pojsc, jednak dzis dostalem info, ze nie akceptuja reklamacji, ale moga zgodzic sie na kupon na 100zl do ich sklepu
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@LemonBlade: nie moge, bo z racji pogodowego szalu nim sie przejechalem (mimo zgloszenia uszkodzen, myslalem, ze sklep zalatwi to jakos polubownie), a pani stwierdzila, ze "obarcza mnie kosztami" ze rower jest uzywany
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@patrol798: i kierownica nie była zamontowana - musialem ja zamontowac, ale widac bylo, ze ktos to po prostu wczesniej robil - moze rower stal na sklepie i go po prostu rozlozyli i wyslali, bo to takie przeszorowania jakby ktos przy probie montazu probowal ja wyregulowac bez odkrecenia
  • Odpowiedz