Wpis z mikrobloga

Chyba zdałem sobie sprawę dlaczego od zawsze tak...triggerowały mnie wszelkiego rodzaju "aesthetic vibes" filmiki, gdzie pokazywane są idealnie umeblowane i udekorowane mieszkania z drogim sprzętem itd. To wszystko przez to, że od razu kojarzy mi się z czymś drogim/niedostępnym dla mnie. Taki typowy konsumpcjonizm sprawia że aż się telepie. Z jakiegoś powodu kojarzy mi się z jakimiś #!$%@? kasy, kredytami. Nie wiem dlaczego. Może dlatego że nie pochodzę z jakiejś bogatszej rodziny, teraz też jakoś sporo nie zarabiam. Zawsze byłem uczony szacunku do pieniędzy, oszczędzania i wydawania pieniędzy głównie na rzeczy niezbędne. Takie skrzywienie mam.
#psychologia #psychiatria #zalesie #przegryw
  • 2
  • Odpowiedz
Zawsze byłem uczony szacunku do pieniędzy, oszczędzania i wydawania pieniędzy głównie na rzeczy niezbędne.


@Join_Da_Tag: "Szacunek do pieniędzy" to cope na akceptacje biedy i to, że nie można spełniać swoich zachcianek. Nikt Cię nie wynagrodzi za to, że szanujesz kartki papieru wydrukowane przez NBP. Ten mechanizm ma zapewnić biednym ludziom to żeby nie zwariowali ze świadomością tego, że nie mogą żyć tak jakby chcieli.
  • Odpowiedz
@Join_Da_Tag Można zrobić estetycznie i tanio. Masz po prostu mentalność szczura przekazaną przez starych że każde gówno trzeba trzymać do usranej śmierci bo się kiedyś może przydać. Jak się nie potykasz codziennie o słoik z gwoździami po dziadku to nie jest życie
  • Odpowiedz