Wpis z mikrobloga

Naszło mnie na parę słów na temat zabierania aut za %:
1-Policja to nabijacz $$$ do budżetu państwa, w krajach żyjących z turystów jak Grecja czy Hiszpania ma ona służyć. Ma być miło. Ma podpowiedzieć gdzie dojechać. Ma zawieźć czasem do hotelu po % Anglika co leży na chodniku itd. U nas Anglik z chodnika trafia na najdroższą noc w życiu na wytrzeźwienie.
2-U nas zwiększa się możliwości Policji, aby fajnie byłoby jakby ZZ dalej był ministrem, mógł zrobić konferencję na parkingu zabranych aut za %, pochwalić się sukcesem obok MB G-klasy, MB SLS-a czy Lambo Gallardo i te wszystkie auta za 4.5 mln PLN co tu stoją, są zabrane ludziom po %, bijcie nam brawo!!! Oczywiście te auta zgniją na tym parkingu, po 3 latach będą wrastać w płot, ale mamy G-klasę na parkingu policyjnym.
3-Kiedyś słyszałem sytuację jak w 1999 czy 2000 roku wpadła kradziona 7-ka nowa i trafiła na parking policyjny, a łosie w mundurkach niebieskich w 4 jeździli nią po 200 km/h na obwodnicy miasta, po czym komendant dowiedział się i na dywanik, a oni chce pan nam coś robić-niech robi, ale dzień wcześniej auto sobie zabrał prorok. Powiemy to w SE i Fakcie. Skończyło się na burze.
4-Stąd u nas prawo dopasowane jest do polityki. Róbmy ją z głową, bo wszędzie jest populizm, ale ściganie kogoś za 0,6 promila, jak są kraje, gdzie można mieć 0,8 promila świadczy tylko o tym, że idea państwa policyjnego w niektórych głowach urodziła się jako cud objawiony.
5-To tak jak siedzi sobie 4 typów na murku piją piwo 25 stopni o 20, upał, wpada pan w mundurku niebieskim, 4 razy po 100 PLN, a w Hiszpanii spojrzą czy nic się nie dzieje i pojadą dalej. Tak ma działać służba policyjna. Służba społeczeństwu. Budżet da się łatać-nie dając 800 PLN np.
#polityka# #policja#
  • 8
@PokemonowyRambo: Spłaszczyłeś temat. Jest kwestia 0,5 promila we krwi, a 3 promili we krwi. Ja widzę, że kawałek zdania wyrwany z kontekstu najlepiej wygląda, ale podałem przykład taki czy inny jak działa gdzie indziej Policja. Są gorsze niż nasza formacja policyjna kraje typu Ukraina, Rosja i inne kraje, gdzie bez łapówek ich świat nie istnieje, ale lepiej równać wyżej niż niżej. Jak widzisz tylko w Policji potrzebę łapania za czerwone światło
@Sylwiusz89: pomyśl sobie, że może dzięki tak wyraźnej granicy oraz konsekwencjom ktoś się zastanowi dwa razy i ktoś nie zginie.

Możemy mówić o przypadkach i patologiach w policji. Jest tego bez liku. A samochody, że gniją na parkingu? Wcale mi ich nie szkoda, ani też właścicieli. Nie są tam z powodu przepisów, tylko z powodu decyzji właścicieli.

To co Ci zabrali?
@PokemonowyRambo: Masz przepis o zabójstwie. Ile osób zabija mimo, że na krócej niż na 8 lat nie trafisz do z.k., a jak jesteś jeszcze eleganckim bogolem to wieczność wręcz. Tylko, że grzywna, kara z.k. ma być a nie samochód. Konstytucja RP, mówi to coś? Wszyscy równi wobec prawa, więc jak ktoś ma mb g-klasę za 0,5 mln PLN, a ktoś ma seja za 1000 PLN, a wydmuchali tyle samo np. 3,2
@Sylwiusz89: i jeszcze jedno. Kiedyś było głośno o jakimś prezesie korpo w Szwecji, czy Finlandii, który zapłacił mandat za przekroczenie prędkości o kilka kilometrów. Jako, że tam jest mandat uzależniony od dochodu, zapłacił niezłą sumkę.

Chodzi o to by bolało. By recydywa spadła.
@PokemonowyRambo: Tylko, że w 2 stronę patus miałby to gdzieś, bo kupi sobie tico w komisie tysiak za 1200 PLN. Wprowadzanie niezgodne z Konstytucją prawa już raz rozwaliło system, bo czym innym jest teraz inwazja oszalałych lewaczek, jakby nie zaostrzono sprawy aborcji, dzisiaj nie byłoby ich. Tak to działa. Pisanie prawa jest sztuką. Tylko, że to o czym piszesz ma boleć, ale w grzywnach. Zgadzam się, że 10.000 PLN dla gościa
@PokemonowyRambo: Tylko podajesz przykład socjalistów co lubią takie akcje. Zobacz jak potraktowali rodzinę Polaka co rząd nasz go nie uznał, bo Szwed niby, co go zastrzelono, nawet przesłuchanie jego dziecka zrobili barbarzyńsko, bez psychologa czy opieki babci, więc ja bym się ich rozwiązaniami specjalnie nie jarał.