Wpis z mikrobloga

Przyszła do nas do pracy laska lat 20 i:
- podłączyła myszkę do monitora, monitor do prądu, laptopa nie włączyła wcale i dziwi się czemu to nie działa
- nie ogarniala że trzeba wpisać mejle odbiorców żeby wysłać wiadomość
- nie ogarnia jak działa chmura i jakim cudem pliki tam są i można je wyszukać
- podpowiedziałam jej żeby zrobiła sobie podfoldery na poczcie, np faktury, umowy. Potem mi pokazała że zrobiła sobie podfoldery 1,2,3,4... Ale w sumie to ona nie wie po co i jak to działa
- nie umiała wyłączyć laptopa, więc go tylko zamykała
- nie wiedziała że są 'szczeki teściowej' do rozszywania dokumentów, a robiła to zębami XD
- nie umie nadać paczki kurierem, wpisanie adresu jest zbyt trudne
- nie ogarnia żadnego podstawowego programu biurowego

Po dwóch tygodniach pracy stwierdziła że 5k netto za takie umiejętności to za mało XDD
#pracbaza #praca #logikarozowychpaskow #rozowepaski #zalesie #gownowpis
  • 258
  • Odpowiedz
Czasem się zastanawiam co złego się stało w moim życiu, że tak nisko się cenię. Gdy czytam takie historie powoli siebie nie rozumiem.


@M0sieznaSpre-eyna: z jednej strony slysze o ludziach co dostaja 15k za opierd^#$& sie, z drugiej nieraz inzynier w polsce dostaje 6-8k brutto za zapie$#&^ i nadgodziny......
  • Odpowiedz
  • 17
@gharman ja tak miałem w poprzedniej job jak inżynier. Na umowie 6k brutto i wyciągało się te ponad 6 na rękę jak się tłukło 200h. A w nagrodę można było przyjść w soboty dorobić sobie.
Ciesze się że uciekłem z tego kołchozu
  • Odpowiedz
@qksgh: To, że dupa dostała robotę bez umiejętności to mnie nie dziwi.

Dziwi mnie to, że 20 lat, a nic nie ogarnia obsługi komputera. Przecież to jest właśnie to cyfrowe pokolenie co 'umieją w komputer'.
  • Odpowiedz
To, że dupa dostała robotę bez umiejętności to mnie nie dziwi.


Dziwi mnie to, że 20 lat, a nic nie ogarnia obsługi komputera. Przecież to jest właśnie to cyfrowe pokolenie co 'umieją w komputer'.


@cyk21: moze udawala bo myslala ze to przejdzie i nie bedzie musiala nic robic
  • Odpowiedz
@cyk21: ale jak to baba 20 lat to nawet nie musiala miec komputera w domu, miala telefon a nie chciala nigdy grac w gry to komputer widziala tylko na informatyce albo jak szla ogladac film na laptopie z jakims oskarkiem xd
  • Odpowiedz
  • 19
@cyk21

@qksgh: To, że dupa dostała robotę bez umiejętności to mnie nie dziwi.


Dziwi mnie to, że 20 lat, a nic nie ogarnia obsługi komputera. Przecież to jest właśnie to cyfrowe pokolenie co 'umieją w komputer'.


Z mojego nikłego ale jednak doświadczenia to umieją e komputer 30-35 latki, bo za ich czasów musieli trochę się nauczyć jak chcieli obsługiwać kompa.
A teraz młodzi to standardowo ci co lubią kompy lub technikę
  • Odpowiedz
no i elegancko ale ma cipke i zajdzie z tym dalej niż ty wiedzący jak zrobić podfoldery na mailu xD

Wystarczy, że urodzisz się z cipą i całe życie lecisz na easy mode


@murdoc: @Cephalopoda_Ammonoidea: Ja też urodziłam się z cipą, a jakoś kariery nie robię, pierwszą moją poważniejszą pracę zdobyłam dzięki konkretnym umiejętnościom, a kolejne dzięki doświadczeniu, nie widzę u mnie żadnego "easy mode".

nie chcą bo nie jesteś
  • Odpowiedz