Wpis z mikrobloga

@marv0oo: za walkę z polskim alkoholizmem plus, ale jak zawsze robią to od dupy strony. ceny alkoholu nie są dla alkoholików przeszkodą, nawet dla żuli bezdomnych więc podnoszenie ich nic nie zmieni
  • Odpowiedz
  • 0
@A_R_P: w samej sterylizacji? Nic. Ale czemu urwa nie nazwą tego podwiązaniem jajników? Sterylizacja to się kojarzy z psami. Albo III Rzeszą
  • Odpowiedz
@marv0oo chlanie przez Polaków to nie jest tylko problem tego co chla, tylko całego społeczeństwa - wypadki, przestępstwa po alkoholu, koszty leczenia wszystkich tych meneli w szpitalach. Idea żeby to ograniczyć jest dobra, tylko wykonanie #!$%@?, bo podnosząc ceny nic nie osiągną oprócz większej ilości melin.
  • Odpowiedz
  • 1
i kto tu jest płatkiem śniegu xD tak to się nazywa i nie ma co robić z tego tabu


@A_R_P:
1. Nie jestem elektoratem lewicy, więc mnie to tam rybka
2. Wyobraź sobie co by pomyślał przeciętny człowiek, jakby zobaczył plakat lewicy z hasłem "STERYLIZACJA DLA KOBIET".
  • Odpowiedz
@marv0oo: ale podwyższenie vatu czy ceny nie sprawi że nałogowcy przestaną pić i tak uważam jako zwolennik restrykcji antypalaczowych. Jak ktoś cierpi na głód alkoholowy czy tam petowy to po prostu wyda więcej na swój nałóg bo go skręca. Ewentualnie wyda więcej na nałóg a mniej na jedzenie. Podniesienie cen nie sprawi że nałogowiec przestanie być uzależniony, prędzej podniesienie cen uderzy w kupujących na specjalne okazje czy na święta.
Celowe ?
  • Odpowiedz
  • 1
@A_R_P: to teraz sobie przypomnij, ile % miał PiSs w wyborach do sejmu i spytaj sama siebie - czy durna propaganda np. odpowiedni dobór słów działa na ludzi xD
  • Odpowiedz
za walkę z polskim alkoholizmem plus, ale jak zawsze robią to od dupy strony. ceny alkoholu nie są dla alkoholików przeszkodą, nawet dla żuli bezdomnych więc podnoszenie ich nic nie zmieni


@grimhzr: no tak, elastycznosc popytu dla alkoholu jest zerowa, badz ujemna
co za bzdura, oczywiscie ze wyzsza cena zmniejszy popyt.

mamy nawet swietny przyklad z papierosami, ciagle podnoszenie akcyzy mocno zmniejszylo konsumpcje papiersowow.
tak sie dzialo wszedzie, w kazdym kraju
  • Odpowiedz