Wpis z mikrobloga

@wykopyrek: oj tam dyscyplinarka, zależy czy ma dostęp do bakcupu. Raz pomyliłem uprawnienia, cyk szybko do beckupu pobrałem z dnia poprzedniego kopie poprawiłem i działa kilka lat xD
  • Odpowiedz
byłoby łatwiej gdyby przełożony nie był psycholem co reaguje nerwowo na wszystko co nie poszło ok

A potem zdziwienie że ktoś się boi i coś ukrywa


@przegrywam_przez_miasto: Żeby się nie okazało, że szef to wymówka, a tchórzostwo i skłonności do kłamstw to twoja wrodzona cecha.
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: nie no spokojnie nic się nie stało. Jak by ta komenda zadziałała to byś zgubił kilka waznych folderów. Istnieje jakiś sposób na przywrócenie ich w wypadku wpisania takich komend ale nie pamiętam jak się to robiło.
W sensie instalator linuxa jakoś mógł przywrócić usunięte pliki. Możesz poszperać na forach może coś znajdziesz.
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: Spokojnie mówie ci w domu sobie jakiś virtual box zainstaluj i przeprowadź procedure naprawiania uszkodzonego systemu. Zgaduje że gdzieś na YT lub na Arch wiki wszystko będzie łądnie wytłumaczone, możliwe że chat boty będą nawet coś o tym wiedzieć

Na szybkości znalazłem coś takiego:

https://www.redswitches.com/blog/grub-rescue-commands/
https://wiki.debian.org/SystemRescue

Generalnie trzeba wiedzieć co się zepsuło
  • Odpowiedz
Mogło zdążyć coś usunąć. Apka równie dobrze może nie uruchomić się bo braknie małych pliczków. Zrób porządny backup i kombinuj teraz.
  • Odpowiedz
ukrywanie fakapów, to najgorsza cecha charakteru.


@wykopyrek: Karzemy szczerość, nie tolerujemy błędów. Nie traktujemy ich jako miejsca do nauki tylko argumentów przeciw ludziom. Dziwisz się że ludzie mają taki instynkt przetrwania? Takie stworzyliśmy społeczeństwo, i takie firmy, szefostwo. Bardziej opłaca się ukryć błąd z katastroficznymi konsekwencjami, niż go zgłosić. Kto tu zawiódł? Ludzie którym przyszło żyć w takim środowisku?
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: Ledwo kilka dni temu pisałeś, że znalazłeś nową pracę, a teraz piszesz, że coś odwaliłeś i musisz to jakoś zatuszować bo szef się zdenerwuje i ogólnie praca jest zła i jest duża rotacja, bo ludzie nie wytrzymują psychicznie?

Jak nie masz dostępu do logów to raczej nic nie zrobisz, jak ogarną, że ktoś powywalał ważne pliki to wystarczy, że sprawdzą w logach kto był kiedy zalogowany i pewnie dojdą kto
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto:
pomijając to że po prostu powinieneś nauczyć się brać odpowiedzialność za swoje działania to techniczne:
- usuwanie już się rozpoczęło, to że je przerwałeś CTRL-C - nie szkodzi nie spowoduje to, że to co rm zdążyło usunąć zostanie przywrócone
- kolejność usuwania - rm nie gwarantuje takiej kolejności aczkolwiek stosując skłądnie /* tam powłoka z tego co wiem listuje pliki do polecenia więc mógłbyś równie dobrze napisać ls /* i
  • Odpowiedz