Wpis z mikrobloga

@tak-nie-wiem: Przeciez wiadomo w jakiej sytuacji samochody sie palą i jakie pala sie statystycznie najczęściej. Jest artykuł o tym na wysokienapięcie.pl. Tl;dr najczęściej samochód pali się po wypadku i największe prawdopodobieństwo zapłonu jest dla hybryd. Samozapłon jest bardzo rzadki, ale jak występuje to najczęstszy jest przy hybrydach. Oczywiście te dane sa przeliczone na 1000 samochodów. Jak jedziesz samochodem i masz wypadek to zapłon elektryka jest najmniej prawdopodobny ze względu na to,
Bardzo szkoda, chyba w tym momencie to jedno z najfajniejszych aut elektrycznych na świecie. Po pierwsze nie jest z Chin, po drugie ten komfortowy olbrzym ma mega osiągi :(
@natanyaach jak kiedyś moim starym golfem czwórką wjechałem komuś w dupsko przy jakichś 50km/h to rozwalony był cały przód, a mimo to i tak odpalił i byłby w stanie przejechać jeszcze kilkanaście kilometrów, aż silnik by się zagotował albo akumulator zdechł ( ͡° ͜ʖ ͡°) części z innego auta uległy recyklingowi i mój jeździł jeszcze długo. No ale to stare auta generują setki ton śladu węglowego, nowe elektryki
@spinor: uwielbiam takich gamoni co nie potrafią czytać statystyk xD. BO ELEKTRYKI PALOM SIEM MNIEJ NIŻ SPALINOWE.
Gówno prawda. Do spalinowych zalicza ci wszystko, od nówek sztuk po 25+ letnie szroty. Elektryki są relatywnie nowe i starych tam nie uświadczysz, bo jak ta bateria-zabawka zaczyna traciś znacząco pojemność po średnio 5 latach to samochód idzie na przemiał, bo się jej nie opłaca wymienić. Czyli mamy bardzo młode samochody vs także stare.
sprobuj zgasic palacy sie spalinowy samochod vs elektryk hehe


@essalysolu:

do czasu, az ogien nie rozpali sie w baterii, to pozar elektryka nie rozni sie od pozaru spalinowki. Jak pozar jest na tyle mocny, ze rozgrzeje mocno baterie, to jest problem. Ale taki sam jest, jak zapali ci sie cysterna przewozaca paliwo lpg :D
porownywac cyserne do osobowki xD


@essalysolu:

ach, no tak, przepraszam...

gwarantuje, ze cysterne i tak by szybciej ugasili. Wiem bo woze lng na 300 mertrowych statkach i sam gasilem propan-butan na szkoleniach


@essalysolu:

porownywac cysterne do 300m statku...

ty wiesz, jak dlugo musialo i jak bardzo jarac, aby podgrzac LNG na statku? Bezwladnosc cieplna robi roznice... OLBRZYMIA.