Wpis z mikrobloga

100 741,30 - 10,00 = 100 731,30

Powiem tak, ten bieg okazał się dla mnie solidną lekcją pokory. Okazało się, że samo sprawdzenie profilu trasy nie wystarczyło, bo mimo wiedzy, że będzie na starcie dwukilometrowy podbieg (60 m różnicy) i półtorakilometrowy zbieg, nie przewidziałem błota na płaskich odcinkach oraz przewróconych drzew za drugim kilometrem pętli. Podbiegi jeszcze były jak cię mogę, ale błoto na płaskim :( Skończyło się nieodpowiednim doborem obuwia (asfaltówki po błocie) i jeżdżeniem po błocie jak po skórce od banana. Planowałem zejść poniżej 45 minut, no ale trasa dała do zrozumienia, że planować, to se mogę, a skończyłem z marnym 47:40. Jeszcze sobie robiłem nadzieję na jakieś TOP6, bo P1 na 10 km zrobiło w zeszłym roku trasę powyżej 40:00, a więc wyjątkowo wolno. Skończyłem trzynasty, a P1 w tym błocie i drzewach zrobił 36:54. No nic, jak na debiut w trailu i tak chyba git. A no i jeszcze mi się poluzował pasek od czujnika tętna, więc biegłem trzymając czujnik ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na półmaraton wrócę silniejszy. Wrzucam #pokazmorde po biegu

Aktywność: https://runalyze.com/shared/1rstrh

#sztafeta #bieganie

Skrypt | Statystyki
Piter_Privisi - 100 741,30 - 10,00 = 100 731,30

Powiem tak, ten bieg okazał się dla ...

źródło: 20240420_120752

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
sprawdzenie profilu trasy nie wystarczyło


@Piter_Privisi: profil w przypadku MTB czy biegów "nie asfaltowych" to za mało. Są różne nawierzchnie. W jednym miałem np fajny zbieg, bo kamieniach, szutrze i nie wiem co jeszcze tam można było znaleźć - ale strasznie ślisko było. Innym razem na łące były kretowiska...
Ogólnie biegi górskie/trailowe są fajne, ale warunki na wszystkich mogą być inne i nawet r/r czasy mogą być zupełnie inne ;)

Gratulacje
  • Odpowiedz
@jagodowy_krol: Właśnie zdaję sobie z tego sprawę, ale w sumie dobry sprawdzian był dla nich, nie odczułem 10 km w nich, mimo zmiennej nawierzchni :) Trochę karchera i na połówkę będą jak nowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@Lewic: Ważne, że ukończone. A biegłeś 10 czy 5 km?
  • Odpowiedz
@Piter_Privisi: Niestety, pogoda, buty, dyspozycja dnia odgrywają mega dużą rolę w bieganiu. Następnym razem będzie lepiej wariat. Ważne żeby się nie poddawać ()
  • Odpowiedz