Wpis z mikrobloga

#silownia #dieta szukam polecenia kogoś kto ułoży dietę i plan. 180cm 73 kg. Nie chcę schudnąć ani przytyć. Ogólnie chcę poprawić swoją kondycję, trochę wyrzeźbić mięśnie, zgubić brzuch piwny. Polecacie coś ? Myślałem nad potreningu albo ajpa. Miałem kiedyś pakiet od znanego gościa i się zraziłem do diety i siłowni. Chcę zacząć od początku. Na początek ćwiczenia w domu później siłownia.
  • 8
  • Odpowiedz
@teka2 plan: greyskull lp a dietę zacznij od liczenia kalorii. Po jakimś czasie zaczniesz liczyć makro i będziesz jadł co lubisz.

100zl się należy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@teka2: ale to tak nie działa, nie zgubisz brzucha i nie wyrzeźbisz mięśni nie robiąc redukcji, możesz próbować zbudować przy tym trochę masy mięśniowej, która swoje będzie ważyć, ale też nie ma co się łudzić, że przy deficycie zbudujesz ich tyle, żeby równoważyły utratę tkanki tłuszczowej. A żeby efektywnie budować masę mięśniową, trzeba być na nadwyżce i liczyć się z tym, że się trochę przytyje, więc wtedy nie ma mowy o
  • Odpowiedz
@teka2: Ważysz mało jak na swój wzrost, więc brzuch piwny zniknie jak nabierzesz mięśni. Jak nie masz w domu full sprzętu to strata czasu, lepiej iść na siłownię lub np. street workout park z poręczami i drążkami - to wystarczy do poprawy sylwetki, ale z kolei dobrze nie przetrenujesz nóg.
  • Odpowiedz
@teka2: Tłuszcz się gubi kilkukrotnie szybciej niż buduje mięśnie więc to nierealne, żeby efektywnie budować mięśnie, zgubić tłuszcz i utrzymać wagę. Mięśnie budujesz treningiem siłowym i lekką nadwyżką kaloryczną, w konsekwencji też przez to tyjesz. Zbuduj sobie trochę masy a później zredukuj do takiej wagi / % tkanki tłusczonwej jakiej chcesz. Najlepiej to robić w cyklach 8-12 tyg.
  • Odpowiedz