Wpis z mikrobloga

Skąd może się się brać ten objaw, gdy np ćwiczę na siłowni na maszynie, spinam się aby dokończyć serię i w pewnym momencie zaczyna mnie boleć brzuch/ robi mi się trochę niedobrze? Czy to od nadmiernego wysiłku? Albo sygnał że organizm potrzebuje energi tzn jakiś węglowodanów?
#mikrokoksy #silownia
  • 2
  • Odpowiedz
  • 2
@bez_szalu Ja miałem takie objawy jak jadlem obficie przed treningiem. Pytanie co i kiedy jadłeś. Podczas ćwiczeń, krew odplywa z jelit i idzie do mięśni by dostarczyć potrzebne mikroskładniki. Wtedy pokarm w jelitach zalega i w żołądku i może powodować mdłości, dlatego przed treningiem je się lekkie rzeczy, a jak chcesz zjesc coś większego to 2h przed treningiem.
  • Odpowiedz
@bez_szalu: ciężko powiedzieć bez bardzo szczegółowej analizy, ale można przypuszczać, że sposób w który się spinasz/oddychasz przy ćwiczeniach siłowych nie jest do końca optymalny. Już wiele przypadków widziałem na żywo, że kolega myśli że się "spina" do wykonania np. przysiadu generując jakieś ciśnienie oddechem, a tak na prawdę po prostu napina w przedziwny sposób mięśnie pleców, brzucha, nóg i schodzi "sztywny" w dół prawie mdlejąc XD. To samo często widać jak
  • Odpowiedz