Wpis z mikrobloga

Hej rowerowe świry mam dylemat
Apple Watch Ultra
Garmin fenix 7 z szafirowym szkłem

Cena praktycznie ta sama więc ten aspekt pomijamy

Do czego go potrzebuje
- nawigacja na szlaku (99% MTB)
- logowanie wysokości, odległości i całej reszty #!$%@?
- muzyka / podcasty połączone ze słuchawkami

Jako tel używam #iphone więc naturalnie wybór w kierunku jabłka ale kurde cały czas wydaje mi się ten zegarek zbyt “gadżeciarski” niż użytkowy ale może to tylko moja percepcja

Doswiadczenia z oboma produktami mile widziane.

#rower #mtb #garmin #apple #applewatch
  • 14
  • Odpowiedz
  • 1
@krzych0 fenix to bardziej zegarek sportowy niż smartwatch więc będzie lepiej służył jeśli jesteś zorientowany na sport. Mam obecnie 7 i zrobisz po tym z 10h GPS i jeszcze ci pół baterii zostanie. Muzykę obsługuje, ale nie ma on bajerów takich typowo smartwatch owych, które mi są kompletnie zbędne, bo mam powyłączane powiadomienia i takie tam, po prostu na uj mi to ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡
  • Odpowiedz
nawigacja na szlaku


@krzych0: no to już masz odpowiedź, że nie zegarek a jakiś Garmin 840 czy Wahoo. Mam Fenixa 6X Pro i pierwotnie też miałem takie założenie. W praktyce na zegarku ta funkcja w przypadku kolarstwa się nie sprawdza. Więc jak to główny powód to jeszcze raz zrewiduj swoje potrzeby.

Sorki, że tak brutalnie ale już wielu tu się ze mną w tym aspekcie zgodziło :D
  • Odpowiedz
@krzych0 fenixa możesz zamontować na kierownicy i mieć cały czas włączony ekran. Działa w tedy podobnie jak Edge z mniejszym ekranem. Czasem tak swojego używam i nie ma problemu z nawigacją. Nie wiem czy w AW można mieć cały czas włączony ekran.
  • Odpowiedz
  • 0
@mirekwirek wiesz generalnie chodzi mi o to żeby przed rozwidleniem szlaku móc tylko rzucić okiem na zegarek “w którą stronę teraz” zamiast wyciągać telefon jak robię to teraz. To nie zabangla? Z jakiego powodu?
  • Odpowiedz
zabangla, kwestia ogarnięcia funkcji zegarka..


@incognito_man: Nie zabangla. :D

Co ma ogarnięcie funkcji do tego, że ekran za mały przez co w trakcie jazdy ledwie coś tam idzie dojrzeć (a mowa o MTB i mamy wstrząsy i zbyt mało czasu na przyglądanie się), dźwięk informujący o rozwidleniu jest za cichy i w szumie wiatru nie słychać na rowerze i takie tam...
  • Odpowiedz
jak chcesz używać też na codzień, to apple watch


@johny-kowalski: Tez tak myslalem, a potem kupilem najtanszego Garmin Instinct 2 i AW wyladowal w szafie. Teraz kupilbym jakiegos flagowego Garmina.

Myslalem, ze ladowanie zegarka codziennie albo co 2-3 w przypadku AWU nie jest takie problematyczne, ale teraz nie wiem, jak moglem sie tak meczyc :P Szczegolnie jak sie jedzie gdzies pod namiot na tydzien/dwa to ladowanie codziennie zegarka jest upierdliwe maksymalnie.
  • Odpowiedz