Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Matka chce mnie wywalić z mieszkania bo nie ma gdzie jej menel mieszkać, nie za bardzo się orientuje co ze sobą zrobić, bo meldunek chyba raczej każdy musi mieć, więc to się idzie do gminy i wtedy ich adres staje się moim meldunkiem czy jak?
#pytanie #przegryw



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie.
Teoretycznie istnieje w Polsce obowiązek meldunkowy ale sankcją do niego przypisaną był art. 147 kodeksu wykroczeń który został uchylony.

Czyli brak meldunku to takie wykroczenie za które nie grozi żadna kara.
Tysiące osób w Polsce nie mają meldunku, miliony nie mieszkają faktycznie w miejscu zameldowania i żyją.
Nie, nie możesz się zameldować w urzędzie gminy.
Z drugiej strony wymeldowanie dorosłego bez jego zgody też nie jest takie łatwe, matka
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jakby co to matka nie ma prawa Cię wyrzucić, nawet jakby znalazła Ci lokal zastępczy. Biorąc pod uwagę, że jesteś tam zameldowany, to według prawa, w ogóle nie może Cię stamtąd ruszyć.
  • Odpowiedz
@wiesiu2: @mirko_anonim Generalnie to teochę bym się kłócił. W Polsce jest obowiązek meldunkowy. Jeśli matka wyrzuci Cię z domu to może Cię wymeldować i nie jest tak jak ktoś wyżej pisze. Meldunek jest tylko potwierdzeniem zamieszkiwania, a nie stanowi prawa do lokalu. Więc jedyny problem jaki sprawisz to zlożenie wniosku o wymeldowanie.

Pytanie co zrobisz dalej. Raczej nie zamierzasz chyba spędzić reszty życia na ulicy. Pewnie coś wynajmiesz. Wtedy idziesz do
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @wiesiu2: ale zeby mieć dowód osobisty musz emiec meldunek, nawet do pracy w dokumentach chca abym podal zameldowanie
@thorgoth: tutaj na wsi to pewnie sasiedzi by potwierdzili ze np nie mieszkam tutaj bo i tka malo z domu wychodze malo kto mnie widzi


·
  • Odpowiedz
@Kopytnik_1: Takim prawem, że żeby mieć prawa lokatora trzeba nim najpierw być.
"Lokatorem jest najemca lokalu lub osoba używająca lokalu na podstawie innego tytułu prawnego niż prawo własności."

Meldunek to nie tytuł bo prawny do lokalu tylko potwierdzenie że pod danym adresem zamieszkujesz. Jak kogoś zameldujesz w mieszkaniu albo zamelduje się sam na podstawie umowy to nie staje się jego współwłaścicielem.
Podejrzewam, że OP nie ma umowy z matką.
  • Odpowiedz
@sobiera: ale OP używa lokalu na podstawie innego tytułu. Ma tam matkę, mieszkał pewnie od wielu lat, a może i od urodzenia. Matka może tak po prostu pozbyć się z domu swojego dziecka, w stylu, dzwonię na policję i mówię: wyrzućcie syna z domu.
  • Odpowiedz
ale zeby mieć dowód osobisty musz emiec meldunek

@mirko_anonim: absolutnie nie musisz.

nawet do pracy w dokumentach chca abym podal zameldowanie

Ani nie chcą ani nie mają prawa tego chcieć.
Pracodawca na terenie Polski może zapytać cie o miejsce ZAMIESZKANIA aby złozyć pit-11 do właściwego urzędu i zgłosić cie do odpowiedniego NFZ. O zameldowanie nigdy mnie nie nie pytali a umów o prace i kontraktów różnych podpisywałem już wiele.
  • Odpowiedz