Wpis z mikrobloga

@Davidozz: gdyby, gdyby. Gdyby nie 2 wojna to sikali byśmy jonnym wokerem. Dorobiliśmy się dzięki murzyńskiej pracy na zmywaku u Anglika i Niemca.
  • Odpowiedz
@Jcdx: A moze jednak lepszym kierunkiem bylyby Szwajcaria, Norwegia albo Islandia, co? Tam jakos nie ma uni i dobrze sobie radza? Skad pewnosc ze Polska bez uni by sie nie ogarnela? Moze by sie ogarnela i nie bylaby tylko montownia europy? Ale tego sie nie dowiemy, przez takich jak Ty co ciagna z uni wszystko z polykiem bez zastanowienia
  • Odpowiedz
Szwajcaria, Norwegia albo Islandia


@ExtraPensja: czy Polska ma położenie, surowce albo 200-letnią historię polityki neutralności, jak Szwajcaria, Norwegia albo Islandia, żeby była w stanie pozostawać poza sojuszami, czy może jest krajem nizinnym położonym między Rosją a Niemcami? Nie da się z Polski zrobić Szwajcarii, nie jest możliwe przeniesienie wprost polityki z jednego kraju do drugiego. Nie ma w tym wielkiej filozofii i nie wiem skąd u niektórych problem ze zrozumieniem tego.
  • Odpowiedz
@Darek08: Surowce mamy i mielismy z tego co wiem. Polozenie nie jest tak istotne w tej kwestii o ktorej mowimy a wrecz mamy bardzo dobra lokacje. Co do polityki to unia caly czas proboje przenosic swoja polityke do nas i idzie im to bardzo latwo bo polska bierze jak leci. Wiec wychodzi na to, ze nie jest to takie trudne... Problem bierze sie z zarzadzania, od 130 lat #!$%@? nami zarzadzaja
  • Odpowiedz
Surowce mamy i mielismy z tego co wiem.


@ExtraPensja: nie mamy

Polozenie nie jest tak istotne w tej kwestii o ktorej mowimy a wrecz mamy bardzo dobra lokacje.


jest istotne i mamy tragiczną lokalizację

Co do polityki to unia caly czas proboje przenosic swoja polityke do nas i idzie im to bardzo latwo bo polska bierze jak leci.


Unia to nie jest jakiś odrębny byt, jej kształt zależy od narodów i
  • Odpowiedz
@Darek08: Tak, bo nie czuje sie europejczykiem. Czuje sie polakiem, ze wschodniego ludu. Ponadto przez unie mam same zmartwienia i przymusowe wydatki na ktore nie chce brac jakichkolwiek kredytow ale bez tego sie nie obejdzie bo oczywiscie jest deadline. Wiec traktuje to jako obcy, zly byt do ktorego jestem przymuszany.
  • Odpowiedz
@Darek08: A propos lokalizacji jeszcze. W mojej opini mamy wlasnie doskonala lokalizacje dzieki ktorej moglibysmy robic niezle interesy. Tylko nie mozna byc krajem o nazwie Wielka #!$%@? jakim jestesmy teraz. Interesy szwabow z rusakami moglibysmy na tym ladnie skubac. Chociazby na tranzycie i dzierzawie terenow pod jakies rurociagi itp. Moglibysmy byc niezlym katalizatorem w regionie gdyby nie postawa naszego kraju jako frajera do ustawiania. No ale niestety...
  • Odpowiedz