Wpis z mikrobloga

Regularnie co jakiś czas przychodzę na wykop z takim pytaniem bo ktoś z rodziny chce się mnie poradzić.
Telefon do ok. 1k, powiedzmy 800-1000zł (tylko nowy). Dla starszej osoby. Na lata. Do dzwonienia, do facebooka, messengera, whatsappa, apki bankowej, mapy i wygooglowania sobie coś w sieci. Raczej sporadyczne użytkowanie. Aparat, pamięć, muzyka i tak dalej bez znaczenia zupełnie, byle działało.
Najważniejsza rzecz to aby był to na tą chwile najnowszy model z perspektywa jak najdłuższego wsparcia. Bo wszystkie poprzednie telefony służyły latami i zabiło je brak aktualizacji.
Najlepiej samsung (to nie mój wymysł), ew. jakaś Motorola, bez chińczyków.
Co sam znalazłem?
Samsung Galaxy M34 5G 6/128GB
Samsung Galaxy A15 6/128GB (tylko kurde, niby są wersje 6gb ale w sklepach widzę tylko 4gb)
Motorola Moto g54 power edition 5G 12/256GB
Któryś z nich ma szanse na andka 14?
Jest jeszcze Motorola Moto G24 8/128GB za śmieszne 600zł i jest najnowszym telefonem z wszystkich powyżej i ma już Andka 14. Tylko nie ma 5g. Może to? Nie musi być cały budżet wykorzystany.
#telefony #smartfon #gsm #android #samsung #motorola
  • 23
  • Odpowiedz
@Vadzior: Motorola jest fatalna, jeżeli chodzi o wsparcie aktualizacji Androida, a ten M34 Samsunga ma niby dostać aktualizację do Androida 15. Na listach Samsunga nie widnieją modele A1x w ramach wydłużonej aktualizacji, więc chyba najlepiej brać tego M34.
  • Odpowiedz
  • 0
@Matpiotr: samsung pewnie też
chodziło o to aby nie była to firma "krzak" typu jakieś Tecno, Gigaset czy Infinix tylko coś bardziej znanego. Samsung akurat jest preferowany bo chyba ta osoba miała wcześniej samsunga
  • Odpowiedz
@benetti Galaxy A34 wsparcie do Androida 17, poprawki zabezpeczen do marca 2028 roku

Fioletowy nawet łapie się w budżecie, bo jest za 1199 zł w X-Kom na ich koncie Allegro (czarny 1249 zł). Ewentualnie dla zachowania cebuli mają też kilka egzemplarzy wystawionych w outlecie za około 900 żetonów (też na Allegro)

Samsung sporo odjechali konkurencji w kwestii wsparcia więc chyba nie mają konkurencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@OneNightInTokyo: Seria A i taki a34 jest dłużej wspierane niż seria M i m34 którego wybrałem?
Bo tu już o andku 17 piszesz, a 15 oficjalnie jeszcze nie ma xD czy te m34 też dostanie taką aktualizację?
Bo jak 2 stówy więcej to bym forsował aby dołożyli, dłużej mi dupy na nowo truć nie będą xD
Ale taki a34 to już ma rok+
  • Odpowiedz
@Vadzior jak na razie w niższej półce cenowej Samsunga nie ma dłuższego wsparcia niż 4 OS i 5 lat aktualizacji zabezpieczeń

Z serii A masz takie modele objęte wsparciem 4 OS i 5 lat aktualizacji zabezpieczeń (a przynajmniej te, które do nas trafiły):

A15, A15 5G, A33, A34, A35, A53, A54, A55 (ogólnie tutaj jest śmiesznie, bo w A14 dają 2 OS, a kolejny model A15 ma już 4 OS xD)

M34
  • Odpowiedz