Wpis z mikrobloga

Regularnie co jakiś czas przychodzę na wykop z takim pytaniem bo ktoś z rodziny chce się mnie poradzić.
Telefon do ok. 1k, powiedzmy 800-1000zł (tylko nowy). Dla starszej osoby. Na lata. Do dzwonienia, do facebooka, messengera, whatsappa, apki bankowej, mapy i wygooglowania sobie coś w sieci. Raczej sporadyczne użytkowanie. Aparat, pamięć, muzyka i tak dalej bez znaczenia zupełnie, byle działało.
Najważniejsza rzecz to aby był to na tą chwile najnowszy model z perspektywa jak najdłuższego wsparcia. Bo wszystkie poprzednie telefony służyły latami i zabiło je brak aktualizacji.
Najlepiej samsung (to nie mój wymysł), ew. jakaś Motorola, bez chińczyków.
Co sam znalazłem?
Samsung Galaxy M34 5G 6/128GB
Samsung Galaxy A15 6/128GB (tylko kurde, niby są wersje 6gb ale w sklepach widzę tylko 4gb)
Motorola Moto g54 power edition 5G 12/256GB
Któryś z nich ma szanse na andka 14?
Jest jeszcze Motorola Moto G24 8/128GB za śmieszne 600zł i jest najnowszym telefonem z wszystkich powyżej i ma już Andka 14. Tylko nie ma 5g. Może to? Nie musi być cały budżet wykorzystany.
#telefony #smartfon #gsm #android #samsung #motorola
  • 23
  • Odpowiedz
  • 0
M34 i A34 debiutowały z Androidem 13 więc oba modele skończą z 17


@OneNightInTokyo: No to zostajemy przy m34 xD bo myślałem, że andek 15 to już będzie koniec.

a34 jest raczej standardowy na wielkość, te same wymiary co i m34 (+/- 1mm max). Ale osoba która będzie z tego korzystała i tak obejrzt go w sklepie. No i wielkość nie ma raczej znaczenia, im większy tym lepszy bo lepiej widać.
  • Odpowiedz
  • 0
@brednyk: motorola raczej odpada, krótkie wsparcie ma, a tu głównie o to chodzi, może i motka ma więcej ramu i jakiś tam lepszy aparat ale chyba wsparcie ważniejsze
  • Odpowiedz