Wpis z mikrobloga

Mireczki,

mam dom w stanie surowym zamkniętym. Po ułożeniu podłogówki i zalaniu anhydrytem okazało się że ciśnienie w instalacji podłogowej spadło do zera. Wina na szczęście leżała w śrubunku przy rozdzielaczu i po uszczelnieniu i zalaniu wodą od 10 dni było wszystko w porządku. Utrzymywały się 2 bary.

Dziś przyszedłem na budowę (nie byłem od środy, nikogo innego też nie) i okazuje sie, że ciśnienie spadło do 1 bara. Nigdzie nie widać wilgoci. Jedyne co przychodzi mi do głowy, to to, że przez ostatnie dni i noce były pootwierane okna i przez zimne noce woda zmniejszyla objętość. Pytanie czy mogło ono spaść aż tak. Hydraulik wpadnie dopiero w poniedziałek, więc może ktoś tu będzie w stanie cos powiedzieć i mnie uspokoić? ()

#budownictwo #budowadomu #budujzwykopem #hydraulika
Hayabussa - Mireczki,

mam dom w stanie surowym zamkniętym. Po ułożeniu podłogówki i ...

źródło: temp_file6256800269750377704

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
@katona: mhm... Czyli jak temperatura spada z 5 stopni do 1 to ciśnienie spada 5 krotnie, a jak z 1 stopnia do 20 to wzrosnie dwudziestokrotnie i mu rozerwie rury ? Nigdy większej pierdoły nie przeczytałem na tym portalu, a uwierz to jest wyczyn xD
Op powinien uważać bo jak zalewał zima przy 10 stopniach to jak podlogowka zacznie grzać to przy 40 stopniach zrobi ci się 8 barów z tych
  • Odpowiedz
wrzuć tabelę zużycia paliwa od obiążenia w kombajnie Bizon. Będzie miało tyle samo wspólnego z tematem...


@pan_alternator: hahah... jakim debilem trzeba być, by nie rozumieć prostej tabeli.
Ale to nic... bo twój debilizm z 'znajomość tematu' pokazuje ten twój mega durny wpis

i z powodu niezmieniania objętość stosuje się naczynia przeponowe... Ludzie jak macie pisać bzdury, to nie piszcie nic.


To po #!$%@? są te naczynia przeponowe czy inne naczynia wyrównawcze,
  • Odpowiedz
@LatarnikTV: spadaj buraku i przeczytaj ze zrozumieniem najpierw na co odpisujesz.
Wrzuciłeś ciśnienie pary czyli temperaturę wrzenia wody w funkcji ciśnienia i twierdzisz, że to zależność cisnienia od temperatury w zamkniętym naczyniu panie-rozumiejący-tebele
  • Odpowiedz