Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Uwielbiam tych bajkopisarzy #programista15k.

Twierdzą że zarabiają po 30k, a jak ich zapytasz o podróże, to okazuje się, że najdalej byli u ciotki na Śląsku xd

Tak się składa, że pracuje w dobrym it i mogę powiedzieć, że zagraniczne wakacje dwa razy w roku to raczej norma.

Najczęstsze kierunki to Włochy, Portugalia,hiszpania, a dalej to Chiny, Japonia i Ameryka.
Nie liczę kilkudniowych krajowych wypadów, bo weekend w spa to też norma.

Miec tyle hajsu i nie zwiedzać świata, to trzeba byc ograniczonym.
I o czym wy potem chcecie rozmawiać z tymi tinderowkami? Jak taka biedna studentka zwiedziła więcej świata niż wy

#niebieskiepaski #logikaniebieskichpaskow #tinder




· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 69
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Powiem szczerze, że ja odkładam na mieszkanie i żyję jak żyłem 10 lat temu - skromnie, bo nie widzę sensu przy każdej podwyżce szastać pieniędzmi, żeby się komuś czymś chwalić. Podróże są fajne, ale nie wszyscy je lubią.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja nie rozumiem w ogóle po #!$%@? gdzieś latać, samo latanie jest nieprzyjemne w #!$%@? to po pierwsze, po drugie na długich odcinkach taki jetlag że chodzisz jak we mgle to po drugie, wszędzie to samo to trzecie a do tego jeszcze losowe przypadki w stylu okradną cię i stres
  • Odpowiedz
@Maxior99 Jak masz wesoła rodzinkę to też wesoło nie jest Malediwy dla 6 osobowej rodziny to 40-80tys a wracasz wymęczony 2x bardziej niż bez dzieciaków, cały czas waham się czy to sobie zrobić. Czy jednak wyskoczyć sobie do hotelu w Polsce typu 3h dojazdu i wrócić w miarę wypoczętym
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: tyle, że bardzo często 30k zarabia się jak się już ma dzieciaki i nie chce się latać aż tak często, a jeśli faktycznie tyle zarabiasz to wiesz, że 30k kosztują pojedyncze tygodniowe wakacje dla 4 os. rodziny. Wydawać tyle dwa razy w roku to moim zdaniem głupota, bo zawsze czułem, i bieżące spowolnienie to potwierdza, że długofalowo zarabiać 30k uwzględniając inflację będzie ciężko, więc zamiast wydawać 60k z 360k na
  • Odpowiedz
jak dobrym człowiekiem jesteś


@zibizz1: define dobry człowiek. Im starszy jestem tym bardziej #!$%@? mam na to. Nic się w życiu nie liczy poza rodziną, bo jesteśmy niczym w porównaniu do otaczającego nas wszechświata. Jakieś randomy co uzyskały świadomość, coś im się wydaje, ale sami się ograniczają wymyślonymi normami moralnymi.
  • Odpowiedz
@WyjmijKija dokładnie z tego samego powodu mało podróżuje daleko. Uważam że dziecko <10 lat mało korzysta na takich podróżach a rodzic dużo traci. Ostatnio za granicą byłem 6 lat temu, ale w tym roku impreza rodzinna w innym kraju spowoduje że przetestujemy jak to nam wyjdzie. Może zmienimy podejście

Dobry człowiek to życzliwy, empatyczny, odpowiedzialny, sympatyczny i uczciwy. Nie musi być super inteligenty, nie musi być super bogaty, super sprawny. Nie musi
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zapewne spory odsetek osób z dużymi dochodami faktycznie dużo zwiedza i wyjeżdża za granicę i pewnie wiele osób z tagu wcale nie zarabia tyle ile deklaruje, ale nie każdy lubi podróże. Znam programistę około 30k, który jeśli gdzieś jedzie, to na weekend do znajomych do innego polskiego miasta, a i to się zdarza nie tak często. Fakt, był raz w Stanach (oddelegowany z pracy) i jeszcze z raz czy dwa
  • Odpowiedz
dokładnie z tego samego powodu mało podróżuje daleko. Uważam że dziecko <10 lat mało korzysta na takich podróżach a rodzic dużo traci. Ostatnio za granicą byłem 6 lat temu, ale w tym roku impreza rodzinna w innym kraju spowoduje że przetestujemy jak to nam wyjdzie. Może zmienimy podejście


Przeczytałem Twój komentarz po moim i dokładnie tak. Trzeba przetrwać póki są małe. Jak byłem młodszy to nigdy bym nie pomyślał brać jakieś all
WyjmijKija - >dokładnie z tego samego powodu mało podróżuje daleko. Uważam że dziecko...

źródło: the-nut-job2-nutty-by-nature

Pobierz
  • Odpowiedz