Wpis z mikrobloga

@litowo-polimerowy do inav od dawna powinni iść w układ jak Klipper w druk3d - sama płytka kontrolera to sterowanie hardware, a logika nawigacyjno-predykcyjna na osobnym mikro komputerze (w klipper że przynajmniej rPi, w inav dobre by było coś na androida, by wrzucić ogołocone pcb z starszego rozbitego telefonu, co dałoby gotowe wbudowane sterowanie GPS, zdalne gsm, inercyjne, i MB ramu i GB przestrzeni do danych, a nie jak w jakimś 32bit arm
  • Odpowiedz
@hrumque:

ja wiem ze wystarczająco soecjalizowany kalkulator wystarczył do latania na księżyc, ale czasy się zmieniły :)

Jedno pomimo czasów się nigdy nie zmienia, zasada CCC - cena czyni cuda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po drugie w skrzydle można by schować dwie osobne płytki, ale w quadzie 5 cali?
  • Odpowiedz
Po drugie w skrzydle można by schować dwie osobne płytki, ale w quadzie 5 cali?


@litowo-polimerowy: w 5" bez problemu, w 2.5"-3" to już gorzej. Ale goła płyta z telefonu (poza delikatnością) to nie problem rozmiaru czy masy, tylko odpowiedniego zabezpieczenia. Pic rel - po ogołoceniu z wyświetlacza, modułu guzików, akumulatora, dolnej płytki ładowania i wzmacniacza audio, anten... tyle zostaje z telefonu, i to działa dalej jak telefon. Ew wymaga niewielkich
hrumque - >Po drugie w skrzydle można by schować dwie osobne płytki, ale w quadzie 5 ...

źródło: Mate-10-PRO

Pobierz
  • Odpowiedz
@litowo-polimerowy: Dziękuję za linka.
W celu wyjaśnienia moich pytań.
Jest to moje pierwsze podejście do budowy samemu kontrolera opartego na PCB WeAct Studio i sofcie Betaflight. Tydzień temu zbudowałem pierwszego drona opartego na projekcie YMFC-AL i Arduino Nano zamiast UNO dron nawet oderwał się od ziemi ale nie za wysoko ze względu na silnik tylko 1000VK w ramie 5 cali i śmigłach 5x4,5 natomiast mam już silniki 2200KV więc powinno być
  • Odpowiedz
@dobo_1980:

Natomiast czy po dokonaniu Remapping na bazie "STM32F4DISCOVERY" lub innego kontrolera opartego o taki sam STM32F405 np "YSIDO NEW F4" czy "OMNIBUSF4 V3S Plus" po skopiowaniu naniesionych poprawek w CLI mogę je zapisać jako gotowy "szymel" np "PCB WeAct Studio" tak abym potem miał możliwość wskazania do w zakładce "Wgraj oprogramowanie" tak jak jest to z "STM32F4DISCOVERY"?


Co do tego, nie umiem odpowiedzieć na to pytanie.
Jeśli nie ma gotowego
  • Odpowiedz
PCB WeAct Studio


@dobo_1980: chcesz sobie zrobić z płytki developerskiej fc? Nice :) nie lepiej na jakimś ardupilocie?
Ja się na takim hackowaniu nie znam, chyba pozostaje ci to co litowo-polimerowy napisał, czyli przygotowanie configu, remappingu itp i potem zrobić po prostu dump ustawień. Jak będziesz chciał wgrać na nową płytkę to instalujesz znowu to stm32discovery i następnie wystarczy to co w dump jest wkleić do cli, dopisać save i enter.
  • Odpowiedz
@sirgorn: Tak chcę zrobić taką wersję DIY opartą o WeAct Studio.
Dzisiaj szukając jeszcze trochę informacji natknąłem się na INAV wyglądający podobnie jak Betaflight. Znalazłem też projekt oparty właśnie na WeAct Studio https://github.com/rizacelik/STM32F405RGT6_INAV_Firmware.
Tak jak w Betaflight tak i w INAV nie ma oczywiście gotowego profilu dla WeAct Studio natomiast autor przygotował wsad hex, który wgrał się bez problemów. INAV wykrywa port COM ale nie udaje się nawiązać połączenia.
Wiem, że
  • Odpowiedz
@Peter_Mountain: ja latam na 4.5 od bety, git malina. Jedynie co to stack SpeedyBee zrobił mi to o czym ostrzegali na forach w juesej - bez arma dron sobie wystrzelił w kosmos, spalił się w locie ESC i dron sobie samoczynnie spadł :)
Całe szczęście zrobił to na podwórku jak chciałem potrenować pomiędzy eventami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Tak informacyjnie. Udało mi się odpalić INAV wykrywa podłączony MPU6050, HMC5883 natomiast z BMP280 jest problem bo go nie wykrywa (ikonka świeci na czerwono). Miała dziś dotrzeć rama F450 ale DHL miał to w d...e i nie dostarczył mi przesyłki więc testów i zabawy dzisiaj nie będzie :(. Więc podjąłem decyzję, że ja też mam DHL w d...e i drukuję ramę sam https://www.thingiverse.com/thing:1733953, a zamówienie wróci do sprzedawcy z informacją o zachowaniu
  • Odpowiedz