Wpis z mikrobloga

Bożu, czekałem na niego z 2 godziny, aż usiądzie na tej gałązce, którą ja chcę i którą ja wybrałem
W końcu się udało, skubaniec szybki jest. Mega jestem zadowolony, bo ciężko zimorodkowi zrobić ładne zdjęcie. Wybaczcie ze wrzucam zdjęcie aparatu, ale prosto z terenu, później wrzucę po obróbce ;D W rogu widać jaki crop, bo bliżej nie chciał siadać xD

Obserwuj mój tag #pixerdo po więcej autorskich zdjęć

#fotografia #zwierzaczki #przyroda #smiesznypiesek #tworczoscwlasna #ornitologia
iErdo - Bożu, czekałem na niego z 2 godziny, aż usiądzie na tej gałązce, którą ja chc...

źródło: 20240428_092412

Pobierz
  • 159
  • Odpowiedz
@iErdo typ co marnuje godziny życia na siedzenie po krzakach. A mógłbyś w tym czasie robić nadgodziny i wysłać hajs mi żebym miał z czego żyć
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 3
@Ka4az hmm, to w tej sytuacji jakbyś chciał potrenować kręcenie jakąś pełna klatką, to ciężko będzie w 1500 :/ A jeszcze trzeba doliczyć że dwa obiektywy. Nie chcę się obnosić moim fanatyzmem, no ale uważam że Sony jest top w ostatnich latach. Nawet jakbyś kupił coś starego, grunt aby miało opcje zapisu w Slog i możesz się bawić

Ja bym celował w jakiś używany Sony A7S, ma opcje Pictire Profile, ustawiasz Slog2
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 4
@wooster ma ale to się pieprzy często :/ Czasami połączy się w minute i mogę przesłać, a czasami trzeba walczyć z 20 minut. Zresztą opinie aplikacji Imaging Edge 1.8/5 mówią same za siebie xD
  • Odpowiedz
@iErdo i to jest quality content a nie jakies #!$%@? ze zrobilem se bombelka, nauczylem kosic trawe, rzycie jest piemkne xD Szanuje za cierpliwosc i dobry kadr
  • Odpowiedz
@iErdo: Zazdro i gratuluje! Zimorodki widuje tu dosyć często ale są dla mnie za szybkie. Parę razy udało mi się coś ustrzelić ale ja niestety nie mam cierpliwości do siedzenia w jednym miejscu tak długo, wolę być w ruchu.
Konata - @iErdo: Zazdro i gratuluje! Zimorodki widuje tu dosyć często ale są dla mnie...

źródło: DSC_0967

Pobierz
  • Odpowiedz
@iErdo we se jeszcze zarzuć ekstender x2. Będzie ciemniej ofc. Na FX9 wrzucałem taki zestaw i kręciliśmy w cropie s16. Majestatyczny zoomik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nawet_Fajny hej, a gdzie mieszkasz? Poszukaj w swoim regionie wolnopłynącej rzeki z małym rozlewiskiem - te skubańce bardzo lubią takie tereny. Nie musi to byc duza rzeka, ważne, aby byl otwarty fragment z kawalkiem lasu obok, a najlepiej wokół. Lubią przysiadać na gałęziach i czekać, mają swoje ulubione miejscówki.
Koniecznie przed "polowaniem" na zimorodka, wysluchaj wiele razy jego śpiewu, np. stąd. Wydaje się, ze jest jak każdy inny, ale sam zobaczysz,
  • Odpowiedz