Wpis z mikrobloga

Bożu, czekałem na niego z 2 godziny, aż usiądzie na tej gałązce, którą ja chcę i którą ja wybrałem
W końcu się udało, skubaniec szybki jest. Mega jestem zadowolony, bo ciężko zimorodkowi zrobić ładne zdjęcie. Wybaczcie ze wrzucam zdjęcie aparatu, ale prosto z terenu, później wrzucę po obróbce ;D W rogu widać jaki crop, bo bliżej nie chciał siadać xD

Obserwuj mój tag #pixerdo po więcej autorskich zdjęć

#fotografia #zwierzaczki #przyroda #smiesznypiesek #tworczoscwlasna #ornitologia
iErdo - Bożu, czekałem na niego z 2 godziny, aż usiądzie na tej gałązce, którą ja chc...

źródło: 20240428_092412

Pobierz
  • 159
  • Odpowiedz
@iErdo kurde myślałem, że będzie jak z dronami XD są te mega porządne, ale wystarczy mi DJI Mini 2 SE do nauki. W takim razie chyba warto zostać przy telefonie i dronie
  • Odpowiedz
@iErdo: Brawo. Ja się jaram jak mi się go uda gdzieś zobaczyć, o zdjęciu nawet nie myślę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jaką masz matrycę w aparacie? Da radę uzyskać rozsądną jakość z tak mocno skadrowanego ujęcia?
  • Odpowiedz
@iErdo: Skoro taki aparat drogi to po co obrabiać zdjęcia? Lepiej mieć tańszy aparat i kupić obiektyw z większą ogniskową? Jaki sens kupować sprzęt za krocie jak i tak każdy musi obrabiać zdjęcie czy wideo.
  • Odpowiedz
@Duzy_Kotlet placac za drozszy aparat z lepsza matryca masz wieksza elastycznosc - mozesz zrobic zdjecia wiekszej rozdzielczosci ktore beda ladnie wygladac zarowno na duzych wydrukach na wystawie. Lepszy obiektyw daje Ci wieksza elastycznosc w trudniejszych warunkach
  • Odpowiedz
  • 0
@Duzy_Kotlet: Nawet po kupnie najdroższego sprzętu na świecie, dla przykładu Sony A9 III +Sony 600 mm (taki zestawik skromne 90000 złotych xD) też musisz obrabiać foty, po prostu masz więcej możliwości w którą drogę sobie pójdziesz przy obróbce zdjęć, @Kubanczyk92 dobrze wyjaśnił :D
  • Odpowiedz
  • 0
@Kubanczyk92: zmiennie między F8 a F10, bo było wyjątkowo ostre światło, stąd przez co musiałem cykać na ISO 1000-1600, ale Soniaki sobie z tym radzą, niżej jak F6.3 i tak nie da rady zejść przy 600 mm xd
  • Odpowiedz