Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojsko #wojskopolskie #rosja

W Polsce szefem sztabu generalnego powinien być ktoś z lotnictwa albo marynarki wojennej i trzymać za mordę tych trepów z wojsk lądowych.

Polska koncepcja wojny z Rosją?

AAAAAAAAAARGH 6 dywizji, 1500 czołgów 3000 BWP i KTO, 700 haubic i 500 wyrzutni rakiet, będziemy stać twardo i strzelać się z ruskami!!!

Danina krwi #!$%@?, tak ma być, z rozją tylko na lądzie w okopach!!!

Być może na koniec przegramy, bo rusków zginie 3x więcej, ale będą mieć 4x większe zasoby. No trudno, robilim co moglim! *

*zakładam wojnę samodzielną

Wykorzystać ruską słabość w marynarce i lotnictwie? Nie no co ty synek, to trzeba na spokojnie, wsiadaj do BWP, jedziesz na rozpoznanie bojem!

Nie lepiej mieć ponad 200 nowoczesnych samolotów bojowych i po zniszczeniu ruskiego lotnictwa i OPL bombardować zagony Iwanów w czołgach?

Nie lepiej mieć marynarkę z prawdziwego zdarzenia zdolną do obrony OPL części wybrzeża i ataków rakietowych na Kaliningrad i Petersburg?
selflessness - #ukraina #wojsko #wojskopolskie #rosja 

W Polsce szefem sztabu genera...

źródło: temp_file98007657781875081

Pobierz
  • 98
  • Odpowiedz
@selflessness Dlatego jestem przeciwny poborowi. Obecna generalicja ma za dużo sowieckiej mentalności i poborowych ma za bydło. Ponadto nikt kto mówi o przywróceniu poboru nie mówi jak uczynić go innym niż przed 2010 r.
  • Odpowiedz
  • 0
@SoplicaTadeusz przy 2000 samolotów to byśmy zgruzowali pół Rosji xD

W WL 4 dywizje zmech/zmot i 1 areomobilna na bazie dwóch samodzielnych brygad, które już mamy.

Marynarka odciągnie znaczne zasoby OPL z naszej linii frontu i umożliwia uderzenia na zaplecze. Jeśli będziemy mieli zdolność do desantu to odciągnie też część zmechu.
  • Odpowiedz
@selflessness: @neurotiCat:
Nie uważam żeby Rosja zamierzała atakować kraje NATO, ale rozwala mnie ta "logika" - zakładając już że hipotetycznie by doszło do wojny to zamiast w najgorszym wypadku się co najwyżej poddać jak sytuacja będzie na niekorzyść i najwyżej skończyć jako państwo satelickie a la PRL to te niedoyeby chcą robić LARP powstania warszawskiego tyle że w skali całego kraju xD
  • Odpowiedz
@selflessness:

Nie lepiej mieć ponad 200 nowoczesnych samolotów bojowych i po zniszczeniu ruskiego lotnictwa i OPL bombardować zagony Iwanów w czołgach?


Nie wiem, wiem jednak że tak zbankrutujemy: ruskich Buriaci nie kosztują nic a shahedy i bwp w technologii ad 1960 grosze. Strzelać w to pociskami za grube miliony i jesteśmy bankrutem po miesiącu.
  • Odpowiedz
@selflessness: do takiej ilosc sprzetu potrzeba #!$%@? ludzi zarowno do latania tym, jak i utrzymania. A raczej przewaznie do utrzymania. Bo sztuka to nie jest kupic i zaparkowac, tylko zeby to sprawne bylo.
A juz teraz pewnie #!$%@? idzie, przeciez obslugi narzekaly ze sie nei wyrabaiaj i musza #!$%@? nadgodziny jak szalone. (a nie ma jeszcze f35, fafikow, czy apaczy). I taraz wytrzasnij dodatkowe kilkaset pilotow i inzynierow peweni z tysionc
  • Odpowiedz
  • 6
@loginnawykoppl to teraz sobie policz ile kosztuje wyposażenie dywizji wojsk lądowych i ile kosztują ludzie razem z emeryturami itd.

Strzelać pociskami za grube miliony będziemy w S-300, a w zagony pancerne bombami szybującymi. Powinniśmy też zrobić swoje do posowieckich kasetówek.

@srgs no dlatego napisałem, że szefem sztabu powinien zostać ktoś spoza WL, to spojrzałby na lotnictwo realnie i na potrzeby finansowe i kadr.
To wszystko co napisałeś i tak jest tańsze od
  • Odpowiedz