Wpis z mikrobloga

Też odnosicie takie wrażenie że w opinii publicznej mówi się tak głośno o zarobkach w IT ze względu na ich jawność względem innych zawodów? Przecież nie trzeba nawet szukać prawników czy lekarzy. Myślę, że taki fizjoterapeuta, tynkarz czy elektryk spokojnie wyciągnie po 100 pln/h w górę. Wymiana zwykłej skrzynki z bezpiecznikami to koszt rzędu 400 zł za 2h roboty, ale jakoś nikt nigdy nie mówi „ooo ty jesteś elektrykiem to musisz zarabiać kupę kasy”. Prawda jest jednak taka że często takie zawody potrafią zarobić więcej niż IT z tą różnicą, że zarobki elektryka nie wyskakują w proponowanych postach na facebooku xD
#programista15k #praca #zarobki i troche #heheszki
samsepiol - Też odnosicie takie wrażenie że w opinii publicznej mówi się tak głośno o...

źródło: IMG_2716

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek ja się na tym za słabo znam, żeby coś więcej powiedzieć o tym jak to działa, ale dziwi mnie że nikt nie wierzy w takie praktyki w normalnych firmach.
Sam od dwóch lat pracuje zdalnie w dużej, amerykańskiej korporacji i też nie połączę się z firmowym VPNem poza domem czy biurem. Nie wiem na ile to jest powszechne, ale jak ktoś wyżej stwierdził, że to brzmi jak januszex to ja nie
  • Odpowiedz
  • 0
@samsepiol: wiem, że bait ale nie możesz porównywać Mietka elektryka co ma własną działalność i kasuje 400 zł za zrobienie skrzynki, do przeciętnego Klepacza nawet na jdg. Seba po zawodówce zatrudniony u Mietka wyciąga dużo dużo mniej niż przeciętny Klepacz na UOP w korpo. Z tym, że Seba ma na umowie najniższą a resztę dostaje pod stołem. No i jeszcze jedno, jasne, że nie tylko w IT można zarobić 10k i
  • Odpowiedz
Prawda jest jednak taka że często takie zawody potrafią zarobić więcej niż IT z tą różnicą


@samsepiol: tak, przy czym ten gość w IT może klikać w kąkuter z ciepłego domu/wakacji a nie niemieckiej budowy o 6 rano ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@PiotrFr: wiesz co, dzialam w branży meblarskiej i tak na prawdę nie wiem ile stolarze zarabiają, nie mam pojęcia jakie są widełki, wiem za to że dużo jest historii typu: duża firma meblowa - właściciel bierze w leasing sportowe auto i nagle są problemy z wypłatami, inny wziął nowego volkswagena w leasing i lakiernik na niego #!$%@? że mu nie płaci za fronty, inny bierze materiał za 30k miesiecznie w hurtowni
  • Odpowiedz
@PiotrFr: no większość stolarzy w Polsce robi samemu i czasami bierze do pomocy przy montażach jakiegoś łebka, napisałem komentarz ,bo zastanawiam się skąd jest taka opinia że fachowcy w Polsce zarabiają po 30k netto xd nie mówię że to niemożliwe, ale takie widełki dotyczą może max 5% i to właścicieli którzy zatrudniają powyżej 2 osób przynajmniej, przychód jest potężny fakt, ale koszty również są ogromne
  • Odpowiedz