Wpis z mikrobloga

@erplus Mnie to rozwala, że ludzie potrafią pisać posty o wyzysku przez banki (inna rzecz, że mają tutaj rację) i o tym, jaki system byłby sprawiedliwy i jak rozwiązaliby wszelkie problemy. Jednocześnie nie czytają umów kredytowych + nie sprawdzają historycznych wysokość stóp. Peak z ostatnich lat czyli 6,75% na pewno przydusiło trochę ludzi biorących na pełną zdolność przy 0,1% natomiast to raczej ta druga wartość była anomalią. Piwo to wiedzą, w którym
  • Odpowiedz
@erplus: Połowie moich znajomych musiałem tłumaczyć co to jest WIBOR. Nie wiedzieli czemu im raty nagle tak wzrosły. Niestety edukacja ekonomiczno/podatkowa (a ta sie najczęsciej kończy - masz tu PIT-37 i nauczę cię go wypełniać) - niestety leży i kuleje.
  • Odpowiedz
@erplus: Ahhh, jak ja kocham dziennikarzy, zapewne bez wykształcenia ekonomicznego, a nawet jesli to z brakiem odpowiedniego backgroundy zawodowego, którzy roszczą sobie prawo do decydowania czy coś jest właściwe czy nie. Po to powstało ciało kolegialne typu RPP, żeby właśnie takie zdanie pojedynczego człowieka nie niszczyło stabilności Państwa. Prawda jest taka, że im więcej będzie wakacji kredytowych, kredytów bk2, bk0,pomocy i innego tego typu socjalnych wymyslów tym dłużej stopy będą wysokie.
  • Odpowiedz
@erplus: jedna cechą wspólna jest. Roszczeniowość. Kur.wa jak widzę takiego głupka co podpisał kredyt, a potem narzeka, że rata się zwiększyła i "marże banków wzrosły" albo biadoli czy to jest normalne że płaci 200 kapitalu i 2k odsetek i czy to normalne to aż w ryja takiemu debilowi korci dać. Tak kur.wa to jest normalne, każdy kredyt tak działa, że na początku płacisz odsetki i żadnemu bankowi #!$%@? marża nie wzrosła.
  • Odpowiedz
każdy kredyt tak działa,


@#!$%@?: wystarczy wybrac raty malejące, no ale panie ratka wyższa na start, to tak sie nie da xD
  • Odpowiedz
@erplus: jedna cechą wspólna jest. Roszczeniowość. Kur.wa jak widzę takiego głupka co podpisał kredyt, a potem narzeka, że rata się zwiększyła i "marże banków wzrosły" albo biadoli czy to jest normalne że płaci 200 kapitalu i 2k odsetek i czy to normalne to aż w ryja takiemu debilowi korci dać. Tak kur.wa to jest normalne, każdy kredyt tak działa, że na początku płacisz odsetki i żadnemu bankowi #!$%@? marża nie wzrosła.
  • Odpowiedz
@#!$%@? No to ja w jakimś pojëbanym miejscu żyje, skoro raty płace 535€, a odsetki to w granicy 100€ , a nie na odwrót. Banki ruchaja was w dupe, a ty się jeszcze cieszysz
  • Odpowiedz
@Xin_Zhao: kolo, wiesz jak kredyt działa? Płacisz małe odsetki ponieważ:
1. Wziąłeś na niskich stopach stałe oprocentowanie
2. Nadplacales
3. Jesteś już bliżej końcowej fazy spłacania
4. Jeżeli to zagraniczny kredyt to po prostu mogą być tam niższe stopy procentowe aktualnie i tyle

Jak ktoś brał na długi okres na zmiennych to sam jest sobie winien, bo oprocentowanie kredytu to jest marża+WIBOR, a WIBOR zależy od stóp procentowych które ustala RPP
  • Odpowiedz
@#!$%@? No tak wziąłem na stałym 85k€, do spłaty mam 89k€. Polaczek bierze 600k pln, a do spłaty ma 1200k pln, nic tylko brać i cieszyć się, ze tak tanio
  • Odpowiedz
@Xin_Zhao: kolego nie mówię że aktualnie oferta nie jest chu.jowa, bo jest. Ale jeśli ktoś się decyduje i ma czarno na białym napisane jakie są warunki to późniejsze ujadanie to żart jakiś. Zawsze można poczekać na spadek stóp i wziąć stałe oprocentowanie na 5 lat pierwszych. Takie życie, że czasami po skumulowanej inflacji 40% w kilka lat trzeba ją zdusić wysokimi stopami i ktoś musi za to zapłacić. Uważasz że lepszy
  • Odpowiedz
@#!$%@? cóż w PL to chyba nie masz za bardzo wyboru - zero innych ofert, chyba że będziesz pożyczać po rodzinie. Z drugiej strony czekasz na spadek stóp i widzisz jak w międzyczasie ci peron odjeżdża bo nieruchy z każdym tygodniem idą w górę szybciej niż licznik na filmikach z Sasha Grey. System jest skopany i to konkretnie. 800+ i wszelka inna manna z nieba raczej nie poprawią sytuacji z inflacją
  • Odpowiedz