Wpis z mikrobloga

To nie wysokie ceny mieszkań sprawiają że nie możecie ich kupić, a wasze chore ambicje i wygórowane oczekiwania.

Ja własny dom budowałem 8 lat. Wspólnie z żoną dorabialiśmy się od przysłowiowej łyżki i widelca. Pierwsze swięta spędziliśmy w nieotynkowanych ścianach, a łazienka powstała dopiero, gdy pojechałem do Niemiec i odłożyłem pare groszy. Człowiek mył się w miskach i nie narzekał że trzeba dogrzewac dom kominkiem i brudzić ręce w sadzach.

Wy młodzi, to w gorącej wodzie kąpani, chcecie mieć wszystko NA JUŻ! NA TERAZ!, najlepiej wykończone na tip top! Jak dom to od razu 300 metrów, z antresolą, jacuzzi, silownią i salą bilardową. Jak mieszkanie to najlepiej penthouse na Złotej, z lądowiskiem dla helikopterów i basenem na dachu wieżowca.

Niestety, to tak nie działa. Żeby dojść na szczyt, trzeba się piąć od samej ziemi. Zapożyczenie sie pod korek nie oznacza że nagle awansujecie społecznie. Kredyt który ma być dla was przepustką do lepszego swiata, szybko stanie sie wasza petlą na szyji.

Jesli miałbym wam coś doradzić to przedewszystkim OSZCZĘDZAĆ. Odkladać, pomnażać i trzymać sie z dala od banków. Ja swój dom wykańczam z tego co na bieżaco zarobie, może i mam mniej czasu dla rodziny, ale przynajmniej nie zostawie moim dzieciom długów. Tylko głupiec i desperat weźmie dziś 500k, by oddać półtora miliona. :)

#pokazdom #chwalesie #wygryw #nieruchomosci #budownictwo #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #bk0 #bk2 #mieszkanienastart
daeun - To nie wysokie ceny mieszkań sprawiają że nie możecie ich kupić, a wasze chor...

źródło: temp_file6389104643082683906

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
Jesli miałbym wam coś doradzić to przedewszystkim OSZCZĘDZAĆ


@daeun: Ok dziadek, w 1990-1995 też ci co oszczędzali świetnie na tym wyszli, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tylko głupiec i desperat weźmie dziś 500k, by oddać półtora miliona. :)


Mądry weźmie kredyt i go szybko nadpłaci.
  • Odpowiedz
Tylko głupiec i desperat weźmie dziś 500k,


@daeun: 500k w dzisiejszych czasach to są 2 letnie oszczędności dobrego programisty i to pracującego w Polsce a nie za granicą.
  • Odpowiedz
Jesli miałbym wam coś doradzić to przedewszystkim OSZCZĘDZAĆ. Odkladać, pomnażać i trzymać sie z dala od banków.


@daeun: Najlepsza zyciowa rada jaką przeczytałem .Ludzie powinni sobie tą sentencję TATUOWAĆ na ciele w dzisiejszej erze konsumpcjonizmu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@qusqui21 dlaczego Polaków tak bardzo boli gdy komus innemu sie powiedzie? Przeciez ja tych pieniążków nie ukradłem, a zarobiłem ciężką pracą :(
  • Odpowiedz
Dobrego? Chyba bardzo przeciętnego. Dobry w dwa lata spokojnie odłoży over 1mln PLN


@WielkiPowrut88: to musiałby odkładać ~ 41k na mc. 41k to licząc, że jednak musi coś jeść to mówisz o programistach 60k. A to nie robiąc dla firm z zagranicy nie wiem czy jest możliwe do osiągnięcia w Polsce.
  • Odpowiedz
  • 37
@WielkiPowrut88: "Luźno" XD Weź sobie posortuj na pierwszym lepszym z brzegu Just Join IT po salary i popatrz jakie to są stanowiska: Senior/Lead/#!$%@?/Architect i to nie jakieś crudy tylko R&D, Security, Silniki baz danych, skomplikowane systemy rozproszone, optymalizacja itp Następnie wybierz się na rozmowę kwalifikacyjną na którąś z tych ofert i zobaczysz czy rzeczywiście cię wezmą jeśli "potrafisz coś więcej niż junior". To prawda, że są ludzie co tyle zarabiają w
  • Odpowiedz
na pierwszym lepszym z brzegu Just Join IT po salar


@kdgc: To jest portal dla juniorów i naprawdę naprawdę słabych pracowników. Jak ktoś jest ogarnięty to firmy same do niego walą a nie musi cv wysyłać jak zwierze.
  • Odpowiedz
Kredyt który ma być dla was przepustką do lepszego swiata, szybko stanie sie wasza petlą na szyji.

#!$%@?. Kredyt to świetny lewar. Tylko trzeba go brać z głową.

Jesli miałbym wam coś doradzić to przedewszystkim OSZCZĘDZAĆ. Odkladać, pomnażać i trzymać sie z dala od banków.

Oszczędzanie jest dla biednych. Nikt nie stał się bogaty dzięki oszczędzaniu.
@daeun:
  • Odpowiedz
Dobrego? Chyba bardzo przeciętnego. Dobry w dwa lata spokojnie odłoży over 1mln PLN


@WielkiPowrut88: 1mln/24 = 41k. Tyle musiałby miesięcznie odkładać. To znaczy, że na FV musiałby mieć ok 70k netto, żeby po odliczeniu podatku, ZUS, SZ i życia zostało mu wolne 41k. A teraz zobacz jakie są stawki. Dobry ma 25-35k. Wybitni albo niszowi mają po 50k.
  • Odpowiedz
@acpiorundc: Ale głupoty #!$%@?. To ile taki programista odłoży miesięcznie? Musiałby ok 5 tys euro? I pracuje w Polsce? Dla kogo się pytam? Asseco czy Comarch? Xd. Klepacz siedzi w pl i klepie dla zachodnich korporacji bo jest jeszcze w Pl w miarę tanio w porównaniu do innych krajów. Niezły bajt.
  • Odpowiedz
@daeun: Przede wszystkim oczekuje się że będzie Cię stać na budowę domu jednocześnie pracując w normalnym wymiarze, chodząc po knajpach i jeżdżąc dwa razy do roku na wakacje.
  • Odpowiedz