Wpis z mikrobloga

To nie wysokie ceny mieszkań sprawiają że nie możecie ich kupić, a wasze chore ambicje i wygórowane oczekiwania.

Ja własny dom budowałem 8 lat. Wspólnie z żoną dorabialiśmy się od przysłowiowej łyżki i widelca. Pierwsze swięta spędziliśmy w nieotynkowanych ścianach, a łazienka powstała dopiero, gdy pojechałem do Niemiec i odłożyłem pare groszy. Człowiek mył się w miskach i nie narzekał że trzeba dogrzewac dom kominkiem i brudzić ręce w sadzach.

Wy młodzi, to w gorącej wodzie kąpani, chcecie mieć wszystko NA JUŻ! NA TERAZ!, najlepiej wykończone na tip top! Jak dom to od razu 300 metrów, z antresolą, jacuzzi, silownią i salą bilardową. Jak mieszkanie to najlepiej penthouse na Złotej, z lądowiskiem dla helikopterów i basenem na dachu wieżowca.

Niestety, to tak nie działa. Żeby dojść na szczyt, trzeba się piąć od samej ziemi. Zapożyczenie sie pod korek nie oznacza że nagle awansujecie społecznie. Kredyt który ma być dla was przepustką do lepszego swiata, szybko stanie sie wasza petlą na szyji.

Jesli miałbym wam coś doradzić to przedewszystkim OSZCZĘDZAĆ. Odkladać, pomnażać i trzymać sie z dala od banków. Ja swój dom wykańczam z tego co na bieżaco zarobie, może i mam mniej czasu dla rodziny, ale przynajmniej nie zostawie moim dzieciom długów. Tylko głupiec i desperat weźmie dziś 500k, by oddać półtora miliona. :)

#pokazdom #chwalesie #wygryw #nieruchomosci #budownictwo #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #bk0 #bk2 #mieszkanienastart
daeun - To nie wysokie ceny mieszkań sprawiają że nie możecie ich kupić, a wasze chor...

źródło: temp_file6389104643082683906

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: XD (Dobry trolling) Masz rację, jak ktoś jest dobry to pracodawcy rekrutują tak jak John von Neumann chciał zrekrutować Stefana Banacha w 1937 gdzie dał mu czek i kazał samemu wpisać dowolną liczbę zer. Ostatnio jak mnie chcieli dopaść z ofertą to aż musiałem się dostać do programu ochrony świadków żeby mi dali spokój ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@daeun nawet troszku racji masz, ale w dzisiejszych czasach to golodupiec ze średnia pensja to najpierw musi się zakredytowac na 10 lat, żeby w ogóle dzialke kupić i przez ten czas za wiele nie oszczędzi na budowę domu.
  • Odpowiedz
500k w dzisiejszych czasach to są 2 letnie oszczędności dobrego programisty i to pracującego w Polsce a nie za granicą.


@acpiorundc: @qusqui21 @daeun no to 4 lata i można kupić mieszkanie bez kredytu 65m2. Czy to aż tak źle? Zanim dzieci dorosną to uzbierasz dla nich na mieszkania i będą mieć łatwiejszy start.
  • Odpowiedz
@acpiorundc: #!$%@?ą opie programiści to jest margines w strukturze gospodarki więc takie #!$%@?,nie wyciąga się ludzie którzy zarabiają najwyżej w skali gospodarki tylko średnią
  • Odpowiedz
@daeun: Brawo! Gratuluje. Ja się też napracowałem, ale braliśmy kreski bo inaczej sie nie dało. Działka kupiona z 15 lat temu dom robiliśmy 3 lata prawie ale to była orka. Teraz wiem że było warto 4 rok mieszkam. Kredytu nie mamy a na karku 37lvl dodam że nie jestem programistą 15k :) tyle to razem z żoną nie mamy plus 2 dzieci :)
  • Odpowiedz
tylko? przeciez it to po roku conajmniej 2 milairdy dolarow powinien miec odzlozone XDD wam sie juz te kucowskie łby totalnie odkleily xD


@Klepajro: 30k netto na FV to 24k na rękę -> 4k na życie i masz 20k na mc oszczędności. A takich ofert pracy jest dzisiaj jakieś ~1700 na samym just join. Już nie mówię o większych zarobkach.
  • Odpowiedz
wasze chore ambicje i wygórowane oczekiwania.


Ja własny dom budowałem 8 lat.


@daeun: Przez swoje chore ambicje i wygórowane oczekiwania zmarnowałeś 8 lat życia swojego i swoich dzieci, bo MUSIAŁEŚ mieszkać W DOMU. Ja tęsknię za młodym jak mnie nie ma przez chwilę w domu. A jechać za granicę do roboty i porzucić rodzinę dla pieniądza, to nie zrozumiem nigdy.
  • Odpowiedz
@daeun pomijając, że jest to oczywisty bait, to jednak takie sytuacje mają miejsce.

Pamiętajcie drogie dzieci, nigdy nie słuchać porad od takich 'inwestorów' co to od 10 lat 'budują' dom, a końca budowy czy wykończenia nie widać ( ͡º ͜ʖ͡º) ale oczywiście grunt, że kredytu nie wziął xD szkoda, że nie ma ani domu, ani pieniędzy ani czasu na życie xD
  • Odpowiedz
@qusqui21: ale o co chodzi, op ma rację z tym, że dzisiaj to każdy by chciał mieć wszystko łatwo, szybko i bez problemów. W latach 90 często ludzie żeby dom postawić to wyjeżdżali za granicę albo budowali 20 lat, ba nawet dziś stoją te domu niewykończone.
Z oszczędzaniem też racja, nawet sobie sprawy nie zdajesz ile kasy można zaoszczędzić jak się nigdzie nie wyjedzie na urlop przez rok czy dwa nie
  • Odpowiedz
ale o co chodzi, op ma rację z tym, że dzisiaj to każdy by chciał mieć wszystko łatwo, szybko i bez problemów. W latach 90 często ludzie żeby dom postawić to wyjeżdżali za granicę albo budowali 20 lat, ba nawet dziś stoją te domu niewykończone.

Z oszczędzaniem też racja, nawet sobie sprawy nie zdajesz ile kasy można zaoszczędzić jak się nigdzie nie wyjedzie na urlop przez rok czy dwa nie mówiąc o
  • Odpowiedz