Wpis z mikrobloga

Czołem mirki, szukam rady co mogę jeszcze zrobić w tej sytuacji. Skradziono mi rower marki Gazelle model Fuente, na Browarach Mieszczańskich przy ul Jedności Narodowej. Rower trzymałem w bloku na parkingu podziemnym na najniższym poziomie -1. Postał tam 4 dni, 5-tego dnia już go nie było. Na osiedlu jest ochrona udało się ubłagać ochroniarza żeby pokazał chociaż zapis z kamer. A na kamerach widać jak gościu schodzi w klapeczkach w białych skarpetkach, krotki rękaw wsiada na mój rower i odjeżdża. Było to o godzinie 1:22 w nocy. Udało się nam ustalić że pojechał w stronę wind, jednak nie wyszedł ani jednym ani drugim wyjściem z budynku, wiec zakładam ze to mieszkaniec, albo robotnik który nocuje w bloku. Blok jest nowy, jeszcze dużo remontów, dużo mieszkań pustych. Sprawę już zgłosiłem na Policję, liczyłem na szybkie zabezpieczenie monitoringu i wizję lokalna wśród mieszkańców, sprawa powinna być dość prosta jeśli jakiś sąsiad by rozpoznał drugiego. Jednak zero wieści od Policji przez te kilka dni. W międzyczasie cały czas monitoruje olx, Facebook martketplace. Czy macie pomysł co mógłbym jeszcze zrobić, ochrona nie chce już mi pokazać nagrań, nie mam jak zrobić screena z twarzą.

#ukraina #polska #policja #zlodzieje #wroclaw #skradzionorower #rower
kawkanorbert - Czołem mirki, szukam rady co mogę jeszcze zrobić w tej sytuacji. Skrad...

źródło: 29A234E0-78E4-43D1-A1DF-C722D826FFF7_1_102_o

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@kawkanorbert: sporo Gazelle ma (chyba) blokady na tylnym kole. Rozwalił ją czy ta nie miała? Nie wiem co robić w takiej sytuacji bo mi sie nie udało odzyskać, ale po tym jak mi zwinęli z garażu podziemnego, wiem, że nawet w pozornie bezpiecznym miejscu rower trzeba jakoś zabezpieczyć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@kawkanorbert: Podziwiam ludzi którzy zostawiają tak o swoje rzeczy bez zabezpieczenia na dłuższy czas, szczególnie te bardziej wartościowe. Ja to się stresuję gdy mam zostawić byle kurtkę w poczekalni u fryzjera czy lekarza XD
  • Odpowiedz
Czy macie pomysł co mógłbym jeszcze zrobić, ochrona nie chce już mi pokazać nagrań, nie mam jak zrobić screena z twarzą.


@kawkanorbert: Jeżeli na nagraniu sprawca był na tyle dobrze widoczny żebyś mógł go z pamięci wytypować w tłumie to możesz w akcie desperacji poświęcić czas i posiedzieć przed blokiem w aucie/na ławce licząc że typ się pojawi aby się z nim skonfrontować. Ewentualnie przejść się po mieszkaniach i popytać ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@kawkanorbert często ubezpieczenie mieszkań obejmuje też miejsce parkingowe. No ale jak rower nie był nawet przypięty to nie ma co marnować czasu na wnioski, bo odrazu odrzucą. Policja też nic nie zrobi
  • Odpowiedz
@kawkanorbert: przykro mi ale z tego co wiem to policja nie ma pracowników na tylu aby przeprowadzić tak tą sprawę jak w CSI Wrocław, zabezpieczenie monitoringu plus inne czynności prowadziły by do dalszych czynności, odczekanie miesiąca albo dwóch i wysłanie info o umorzeniu nie wymaga dalszych czynności, z minusowym zasobem ludzkim wróżę iż sprawa zostanie zamknięta na rzecz złodzieja, ale spróbuj sam ten rower odebrać bez wcześniejszego zabezpieczenia 2-5 dowodów zakupu,
  • Odpowiedz
@kawkanorbert: Za każdym razem jak słyszę, że ktoś płaci na osiedlu za ochronę to kisne niesamowicie. Po co te stare leśne dziady tam siedzą skoro nic nie robią i nic nie mogą? Pogonić w #!$%@?.
  • Odpowiedz
@kawkanorbert: ciśnij policję, bo pewnie nagrania nadpisują się po 2 tygodniach. Miałem podobną sytuację w 2016, rower przypięty na klatce schodowej. Na kamerach nikt nie wychodził z rowerem, pewnie mieszkaniec lub robotnik wziął na przechowanie i potem odsprzedał
  • Odpowiedz