Wpis z mikrobloga

Czołem mirki, szukam rady co mogę jeszcze zrobić w tej sytuacji. Skradziono mi rower marki Gazelle model Fuente, na Browarach Mieszczańskich przy ul Jedności Narodowej. Rower trzymałem w bloku na parkingu podziemnym na najniższym poziomie -1. Postał tam 4 dni, 5-tego dnia już go nie było. Na osiedlu jest ochrona udało się ubłagać ochroniarza żeby pokazał chociaż zapis z kamer. A na kamerach widać jak gościu schodzi w klapeczkach w białych skarpetkach, krotki rękaw wsiada na mój rower i odjeżdża. Było to o godzinie 1:22 w nocy. Udało się nam ustalić że pojechał w stronę wind, jednak nie wyszedł ani jednym ani drugim wyjściem z budynku, wiec zakładam ze to mieszkaniec, albo robotnik który nocuje w bloku. Blok jest nowy, jeszcze dużo remontów, dużo mieszkań pustych. Sprawę już zgłosiłem na Policję, liczyłem na szybkie zabezpieczenie monitoringu i wizję lokalna wśród mieszkańców, sprawa powinna być dość prosta jeśli jakiś sąsiad by rozpoznał drugiego. Jednak zero wieści od Policji przez te kilka dni. W międzyczasie cały czas monitoruje olx, Facebook martketplace. Czy macie pomysł co mógłbym jeszcze zrobić, ochrona nie chce już mi pokazać nagrań, nie mam jak zrobić screena z twarzą.

#ukraina #polska #policja #zlodzieje #wroclaw #skradzionorower #rower
kawkanorbert - Czołem mirki, szukam rady co mogę jeszcze zrobić w tej sytuacji. Skrad...

źródło: 29A234E0-78E4-43D1-A1DF-C722D826FFF7_1_102_o

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@kawkanorbert: W normalnym kraju policja powołałaby specjalną grupę dochodzeniową - śledczy siedzieliby przy tablicy z przyklejonymi zdjęciami (lokatorzy, robotnicy, rower) połączonymi nitkami. Analizowaliby różne tropy i hipotezy śledcze aż w końcu w wyniku skrupulatnego dochodzenia sprawca zostałby zatrzymany. A nasze policmajstry to pewnie nic nie zrobią.
  • Odpowiedz
A nasze policmajstry to pewnie nic nie zrobią

ciśnij policję


@JacekBalcerzak:

@kawkanorbert

@yosemiti: a co mają zrobić? rower jak kazdy inny i pewnie bez dowodu zakupu wiec nawet nie potwierdzi wlasnosci. Żeby policja coś zrobiła rower musi być zarejestrowany w ich bazie.

nie marnuj czasu na szukanie tylko na nauke zabezpieczania kolejnego roweru
  • Odpowiedz
Podziwiam ludzi którzy zostawiają tak o swoje rzeczy bez zabezpieczenia na dłuższy czas, szczególnie te bardziej wartościowe.


@Dizel_AHTUNG: dlatego jak commuter do miasta, to takie za 100-500 zł, bo jak więcej to zaraz ukradną. Mojego to nawet nie przypinam na osiedlu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
zgłosiłem na Policję, liczyłem na szybkie zabezpieczenie monitoringu i wizję lokalna wśród mieszkańców


@kawkanorbert:
xDD xDD xDD
ile Ty masz lat? Obstawiam koło 30. Chyba za dużo nie miałeś jeszcze do czytnienia z policją? za miesiąc dostaniesz pismo z umorzeniem i nara
  • Odpowiedz
@Mariano123 Poza tym praktycznie daje im gościa na tacy, rozumiem jakby mi zawinęli rower z ulicy i tyle, ale wiemy jak wygląda i gdzie mieszka. Wystarczy ruszyć dupe i będzie sprawa rozwiązana w jeden dzień.
  • Odpowiedz
daje im gościa na tacy


@kawkanorbert: mi gość ukradł portfel, dokumenty i wziął iphona na abonament. W danych do umowy podał adres do faktur: imie.nazwisko@gmail.com. Policjant na komisariacie skojarzył go, bo to znany złodziejaszek. zadzwonił do niego i poprosił o przyjście i złożenie zeznań. Machina ruszyła. Minął miesiąc i dostałem umorzenie bo nie wykryli sprawcy xD
  • Odpowiedz
@kawkanorbert: Przejdź się po wszystkich mieszkaniach. Twarz gościa znasz, posturę też, kapci "wyjściowych" raczej nikt nie ma więc jest szansa, że jak otworzy Ci drzwi to będzie je miał na sobie. Co dalej, to już zależy tylko od Ciebie.
  • Odpowiedz
@kawkanorbert to nie NO tylko PL. Tu się nie trzyma rowerów w garażu ogolnostanowiskowym, tylko w domu/na balkonie jak mieszkasz we Wro. Trzymam kciuki za znalezienie roweru, ale niestety mało to watpliwe.

Mi do tej pory nie umozyli sprawy jak we mnie poszukiwany listem gończym wjechał w tyłek samochodu, a już minęło z dobre 8 lat xd
  • Odpowiedz