Wpis z mikrobloga

1. Nikt nie wierzy, że ceny mogą mocno polecieć.

2. Rząd pracuje nad kolejnym rozdawaniem kredytów.

3. Otodom/olx głównie oferty od fliperów i ynwestorów.

4. Trwa poszukiwanie ostatnich miejsc w Europie gdzie jest jeszcze drożej.

5. Rynek najmu przesycony i ceny leco, ale nikt na to nie zwraca uwagi.

6. Youtube zawalony szkoleniami dla rentierów z hasłami, że to spełnienie, samorealizacja, metafizyka, kurniki inwestycyjne.

Całkiem możliwe, że to jest ten moment XD

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #natropieflipperow #mieszkanienastart
  • 21
  • Odpowiedz
@mickpl: Mam dwucyfrowe IQ, że w ogóle odpisuję. Śledziłem namiętnie tag w 2021 i wieszczyłeś podobne rzeczy. Zupełnie bez złośliwości, bo jako troll to naprawdę robisz robotę. Tylko szkoda tych, co naprawdę tu wchodzą poczytać o nieruchomościach, bo szukają czegoś do zakupu. Potem będą tylko przeglądać: zametr.pl z poirytowaniem.
  • Odpowiedz
@mickpl
Zaraz tak mogą spompowac że w 2028 roku ludzie będą marzyć o powrocie do cen dzisiejszych w dużych miastach

Jak dla mnie gra w rosyjska ruletkę z perspektywą zaoszczędzenia 200 tysięcy złotych lub możliwością bycia w dupę kolejne 200.tysiecy złotych
  • Odpowiedz
@mickpl: każdy kto szukał mieszkania do kupienia wie że ceny nie spadną bo nie ma co kupić w fajnej lokalizacji jakiś w miarę rozsądny rozklad w top5
  • Odpowiedz
@mickpl już z 5 lat temu opowiadałem żonie jak to za moment jebnie. Jakieś 3 lata temu przestała pytać czy to już...
Oczywiście, że powinno już dawno, ale ponadpartyjny wysiłek rządzących ekip robi swoje.
  • Odpowiedz
@mickpl: Mirek kiedy mieszkania będą tanie, żebym mógł poznać witaminkę i wychować z nią dzieci z jej poprzedniego związku z Mokebe? ile mam jeszcze czekać? ʕʔ
  • Odpowiedz
Popyt będzie zawsze niestety


@barnej-flinston: ludzie przychodzą i mówią: kupimy najwyżej się wynajmie i to tak mniej więcej działało do 2019 roku. W 2020/2021 covid to już średnio, za półdarmo się wynajmowało. Przyszedł 2022 wojna na Ukrainie wciągnęło co zostało i stawki poszły o 50-100% w górę. Później była stabilizacja. W 2023 cały czas rosła ilość mieszkań na wynajem i po wrześniu 2023 zaczął tanieć najem i to mniej więcej trwa
  • Odpowiedz
@mickpl: nie, to nie jest ten moment. Zaraz wchodzi bk0, a w 2026 podatek cbam. Jak będą spadki, to na tyle male, ze nie wynagrodza czekania.
  • Odpowiedz