Wpis z mikrobloga

Czy można przechodzić kryzys wieku średniego mając 30 parę lat? Jako 20 paro latek kupiłem sobie pierdzika jako samochód, zwykły dziadkowóz, a teraz mając ponad 30 nagle po głowie chodzi mi żeby kupić sobie coś sportowego o dużej mocy. Będąc młodszym byłem jakiś rozsądniejszy... coś tu jest u mnie wszystko odwrotnie xD #samochody #motoryzacja #psychologia #niebieskiepaski
  • 62
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone Może sobie najpierw wynajmij takie auto marzeń na miesiąc? Jak zobaczysz koszty paliwa i brak możliwości do wykorzystania mocy w życiu codziennym (oraz brak czasu na długie przejazdy donikąd) to pewnie odechce ci się zbędnego drogiego zakupu.
  • Odpowiedz
Jak zobaczysz koszty paliwa


@Tytanowy_Lucjan: to zakładasz gaz i jazda. Stary Mercedes CLK 430 (coupe, 4.3 litra V8 280km) spala między 14-18 litrów gazu, zależnie od ustawienia i jazdy. Przejechanie 100km będzie kosztowalo zapewne nie więcej niż 60zł, co raczej nie jest wygórowaną ceną w przypadku samochodu takiej klasy
  • Odpowiedz
@Strigiformesman: Stary mercedes czy inne bmw to studnia bez dna xD. Zaraz się coś zepsuje, a części są drogie- frajdy nie będzie mieć. To już lepiej jakąś starą beemkę R6 w e46 lub e60 w benzynie lub dieslu i traktować go jako gruza katując na dróżkach polnych czy parkingach. Jak się coś zepsuje to części ze szrotu albo całe auto na złom. ¯\(ツ)/¯
Mercedes to pewnie jeszcze droższe części, a kupno
  • Odpowiedz
@Strigiformesman: Kia stinger nie jest tak zła i za droga. Chociaż tutaj zależy czego człowiek oczekuje- żeby się wozić i mieć dobre osiągi na autostradzie lub ekspresówce czy jednak bardziej chciałby się pobawić w zakrętach lub na torze.
  • Odpowiedz
Czy można przechodzić kryzys wieku średniego


@FedoraTyrone: nie ma czegoś takiego jak kryzys wieku średniego. Czy jak byłeś dzieckiem i chciałeś aby rodzice kupili ci chipsy to też to był kryzys wieku dziecięcego? To określenie wymyśliły sobie laski aby facet nie kupował sobie drogich rzeczy tylko żeby ona mogła tę kasę wydawać
  • Odpowiedz
po prostu dorosłeś do tego, że 150KM to było dużo ale na początku lat 90tych. Teraz to już fajnie mieć 2 z przodu.


@Donald_Ma_tole: Gratulacje! Wmawiasz sobie oraz próbujesz wmawiać innym romantyzując swoje fanaberie, że kupno szybszego auta to bycie dorosłym XD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Może sobie najpierw wynajmij takie auto marzeń na miesiąc? Jak zobaczysz koszty paliwa i brak możliwości do wykorzystania mocy w życiu codziennym (oraz brak czasu na długie przejazdy donikąd) to pewnie odechce ci się zbędnego drogiego zakupu.


@Tytanowy_Lucjan: Popieram. Chociaż jak znam życie internet, wykop oraz ten tag zaraz przyjdzie ktoś i będzie pisał, że Cię nie stać lub to jest miłość do motoryzacji i nie każdy chce jeździć nudnym autem
  • Odpowiedz