Wpis z mikrobloga

@Visavi: Ja używam, ogólnie właśnie się przeprowadzam do nowego domu, gdzie sobie postawiłem Home assistant i użyłem w wielu miejscach urządzeń z zigbee.
użyłem do:
-wszędzie tam gdzie światło jest włączane więcej niż w jednym miejscu docelowo wszędzie sobie tak zrobię (jeszcze 3 miejsca mi zostały :) )
-czujniki ruchu na schodach do zapalania taśm ledowych
-kostka xiaomi do sterowania wieloma rzeczami, ale głównie do ustawiania nastrojowych świateł w salonie, odpalenia
  • Odpowiedz
@Visavi: Jeśli planujesz instalcje w gwiazdę (duży sterownik w rozdzielni) to polecam swoje produkty. Sprzedaje dedykowane sterowniki pod HA/SUPLE itp. platformy. Ogólnie sam sterownik jest kompatybilny z większością systemów do automatyki. Jak coś to zapraszam na SmartBob.pl i na priv.
  • Odpowiedz
@lobo: instalacja w gwiazdę, czy bezprzewodowe moduły w puszkach? czy może jeszcze coś innego? Jakich konkretnie modółów/urządzeń używasz?
  • Odpowiedz
@appmstt: Moduły bezprzewodowe w puszkach, większość od oxt np. https://houseiq.pl/pl/p/Modul-OXT-mini-przekaznik-2-obwody-ZigBee-TUYA/1549

Serwer to raspberry 4 z dyskiem ssd + conbee 2, do tego nieco urządzeń na baterie od różnych producentów (kilka czujników pir, kilka czujników hvoc od xiaomi, kostka xiaomi, kilka pilotów etc. Ogólnie dzięki używaniu Home assistant biorę takie urządzenia które mi się podobają :)

Wszędzie gdzie używam przekaźników dopuszkowych to używam przycisków dzwonkowych.
  • Odpowiedz
@lobo: dzięki za odpowiedź. Nie wiesz gdzie znajdę dopuszkowy sterownik obsługujący 2 rolety i działający np z takim przyciskiem ? ( foto)[nie zmieszczą mi się w puszce 2 osobne)
appmstt - @lobo: dzięki za odpowiedź. Nie wiesz gdzie znajdę dopuszkowy sterownik obs...

źródło: IMG_0892

Pobierz
  • Odpowiedz