Wpis z mikrobloga

@dziadeke: sprzedasz patent jak uchronić się przed bólem dupy po takim dystansie ? mnie po 30 km już jest bardzo niewygodnie. Nie wiem czy to siodełko złe, na którym mam założoną nakładkę, zła pozycja, wysokość siodełka czy może za duża rama
  • Odpowiedz
  • 0
@nieaktywny_88: Używam standardowego siodełka od tribana i jakąś najtańszą bieliznę z wkładką z deca, nigdy nie miałem problemu z bólem tyłka nawet jak jeździłem bez wkładki.
  • Odpowiedz
@nieaktywny_88: Sa sklepy gdzie możesz pojechać i dobiorą ci siodełko do twojego rozstawu kości, nie jest to tanie ale gwarantuje że na dobrym siodełku możesz nawet bez wkładki jechać i nie będzie nic boleć
  • Odpowiedz
@nieaktywny_88: wyjeb nakładkę i poszukaj dobrego siodła. Możesz mieć też dobre siodło a zła pozycję jak ja przez co ocierasz uda albo źle siedzisz na samym siodle i tutaj pomoże tylko fitting. Chyba że nie pomoże jak mi, to wtedy rower do zmiany. chyba że powiedzą z nie powinieneś jeździć na szosie jak mi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@CyrekLax: @mcnight95 @zGdyniMlodyG @macjan_666 @swinkapl
Mam starego Tribana 500 i jedynie co z nim robię to lekko reguluję, czyszczę, smaruję i wymieniam klocki. O ile dobrze pamiętam to jest w rozmiarze M. Nie potrafię znaleźć na nim dogodnej pozycji, kupiłem nawet krótszy mostek i lekko się poprawiło, ale nadal to nie jest to, siodełko oryginalne 13,5x26,5cm. Kiedyś jeździłem na rowerze szwagra, cytuję : "focus izalco race 54 105 carbon" i powiem
nieaktywny88 - @CyrekLax: @mcnight95 @zGdyniMlodyG @macjan666 @swinkapl 
Mam starego ...

źródło: 123

Pobierz
  • Odpowiedz
@nieaktywny_88 to czas najwyższy wymienić rower na którym będziesz się czuł komfortowo. To tak jak buty. Nieważne czy idziesz do sklepu czy pielgrzymkę. Jak są niewygodne to się odechciewa. Sprzedaj ten rower i po prostu kup coś stacjonarnie przymierzając się. Nie ma co się męczyć
  • Odpowiedz
@nieaktywny_88: spodenki i model siodełka to jedno (każdemu pasuje inne), ale trzeba jest tez dobrze ustawić - nie chodzi tylko o wysokość ale tez przód-tył oraz ewentualne pochylenie (mi np. pomogło delikatne pochylenie przodu siodełka w dół - niby niewiele ale różnica w komforcie jest duża).
  • Odpowiedz