Wpis z mikrobloga

Protest spoko, większość osób to ludzie 20-25, szkoda że większość bannerów to hasła pokroju “nie chcemy żyć na kredyt”, “mieszkanie prawem nie towarem”.
Patologia patologią, ale jednak po to są kredyty aby kupować rzeczy na które nas nie stać od razu ¯\(ツ)/¯

#nieruchomosci
  • 34
  • Odpowiedz
@Isanell: to mnie trochę #!$%@? XD ja tu jestem żeby rynek był po prostu bez integracji państwa, ja nie chcę zjadać bogatych :( (a takie hasło też było XD)
  • Odpowiedz
A, no i zapomniałem wspomnieć, że wszystkie flagi są czarno-czerwone i skandują właśnie antykapitalistyczne i antifowe hasła ¯\(ツ)/¯


@Isanell: to jest niesamowite że na protest przeciwko rozdawnictwu przychodzą ludzie o socjalnych poglądach skandować antykapitalistyczne hasła. XD takiego pomieszania z poplątaniem nie widziałem nigdy XD kredytnastart jest programem lewicowym/socjalistycznym i to raczej libki powinny przed nim się bronić i kapitaliści a jest zupełnie na odwrót. Świat stanął na głowie XD
  • Odpowiedz
redytnastart jest programem lewicowym/socjalistycznym i to raczej libki powinny przed nim się bronić i kapitaliści a jest zupełnie na odwrót.


@zeszyt-w-kratke: żeby dostać kredyt trzeba mieć zdolność kredytową i zwykle trzeba pracować aby ją posiadać, a to praca jest największym wrogiem antykapitalisty, socjalisty i całej reszty tej menażerii, im się przecież należy mieszkanie w centrum Warszawy za sam fakt urodzenia się. Praca to faszyzm czy coś tego typu.
  • Odpowiedz
@xetrov: to prawda ale z drugiej strony kapitalista nie będzie popopierał żadnej formy rozdawnictwa niezależnie czy pracujesz czy nie. Nadal uważam że kredyt na start jakbym miał zaliczyć do kapitalizm/socjalizm to jest poglądem czysto socjalistycznym.
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: no bo jest, tylko że to się nie kłóci ze sobą. Gdyby ta forma dofinansowania w jakiś sposób pozwalała ludziom typu NINJA (no income, no job, no assets) na kupowanie mieszkań* to zapewne wtedy by to popierali jako społecznie sprawiedliwe.

* bo spłacaniem kredytu już by sie nie musieli przejmować, od czego Ikonowicz i im podobni.
  • Odpowiedz
ja tu jestem żeby rynek był po prostu bez integracji państwa


@totrek2: rynek bez interwencji państwa jest rynkiem z interwencją państwa, bo wbrew temu co się Korwinowi wydaje, żadna magiczna siła nie powstrzyma podmiotów które zdobyły w jakiś sposób dominującą pozycję na rynku przed lobbowaniem i korumpowaniem polityków.
  • Odpowiedz