Wpis z mikrobloga

  • 55
Jeszcze będziecie tęsknić za tymi egzaminami


@macan: gówno prawda. Chyba tylko ktoś, kto się nie uczył w szkole, a teraz robi w fabryce smrodu tęskni za szkołą xD
  • Odpowiedz
  • 30
@Ogau: czyli jakieś 70-80% ludzi na rynku pracy ¯\(ツ)/¯

Poczytaj Ile wynosi przeciętna (nie średnia) pensja, jeśliś taki mądry i wyuczony. 70% ludzi w tym kraju zarabia mniej niż wynosi średnia krajowa, czyli nie ma nawet 6 kola na rękę.
  • Odpowiedz
@macan: #!$%@?, znacznie bardziej wolę pracować niż chodzić do szkoły. Raz, że jakieś zadania domowe, dwa, że wstawanie o jakiś posranych godzinach, trzy to szatnie, zmienne obuwie i targanie w plecaku stosu książek, albo dostawanie #!$%@? za ich brak.

iść na studia i tęsknić za jakaś śmieszną maturką w czasie sesji


@JackobC: jeszcze większe #!$%@?. Mature trzeba wymaxować, egzaminy w sesji wystarczy zaliczyć na 3.0 Plus egzamin jest z ostatniego
  • Odpowiedz
@rzuf22: z drugiej strony, na studiach w każdej sesji musisz robić jeszcze jakieś projekty, sprawozdania itp nie wspominając o samej pracy dyplomowej. Jak dla mnie, studia jednak byly bardziej wymagające niż matury
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: nie pisałem, że studia są łatwe. Chodzi o to, że nie ma tam matury co semestr, bo egzaminy wystarczy zaliczyć, projekty się robi wcześniej (jasne, można zostawić sobie to na sesje, ale to tak jakby narzekać, że nie zdało się egzaminu bo się nie uczyło). Praca dyplomowa to faktycznie rak niesamowity, ale na ostatnich semestrach to już ledwo co są egzaminy czy w ogóle zajęcia. Jednak jest to nie do
  • Odpowiedz
, bo egzaminy wystarczy zaliczyć


@rzuf22: tak samo matury ( ͡° ͜ʖ ͡°)

to tak jakby narzekać, że nie zdało się egzaminu bo się nie uczyło


@rzuf22: tak samo w liceum można nic nie robić i na koniec zacząć się uczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jest to nie do porównania z maturą, która jest egzaminem.


@rzuf22: większość przedmiotów nie, ale na
  • Odpowiedz
gówno prawda. Chyba tylko ktoś, kto się nie uczył w szkole, a teraz robi w fabryce smrodu tęskni za szkołą xD


@Ogau Co prawda wiele się w szkole i na studiach nie uczyłem, ale na pewno nie robię w fabryce smrodu, tylko na poważnym stanowisku, mam zajebisty work life balance i bardzo dobre zarobki… a i tak oddałbym wszystko, żeby wrócić do beztroskich czasów liceum czy studiów ( ͡° ʖ̯
  • Odpowiedz
@rzuf22: "trzeba wymaxować"? Bo mama karze? Bo pchasz się na kierunek na który średnio masz predyspozycje? Wielu ludzi egzaminy też musi "wymaksować" żeby utrzymać np. stypendium.
Matura też ma termin poprawkowy i zanim napiszesz ze po poprawce z maturki "miejsca uciekają na rekrutacji" to uwalona sesja przed magisterką też rozwali ci rekrutację.

a tym bardziej kto wymyśla te kretynizmy, że matura to pikuś w porównaniu do sesji


No myślę że przytłaczająca
  • Odpowiedz
większość przedmiotów nie, ale na każdym semestrze miałem taki egzamin który spokojnie można przyrównać do matury z jakiegoś przedmiotu.


@NieBendePrasowac: to zdanie się tyczyło pracy dyplomowej
  • Odpowiedz
Bo mama karze?


@JackobC: a tobie nie?

Bo pchasz się na kierunek na który średnio masz predyspozycje?


@JackobC: no tak, jak napisze się średnio maturę, bo się ją olało to znaczy, że nie ma się predyspozycji xD Jak się ma to wszystko ot tak się umie xDD

Wielu ludzi egzaminy też musi "wymaksować" żeby utrzymać np. stypendium.


@JackobC: parę groszy, a dostanie się na dobre studia to jednak jest
  • Odpowiedz
matura zrobiona na jakimkolwiek innym terminie niż pierwszy kosztuje się czas.


@rzuf22: tylko że ten rok, to się wydaje dużo jak się ma 18-20 lat, potem się orientujesz, że nic to w życiu nie zmienia
  • Odpowiedz
@macan: W życiu nie tęskniłem za szkoła i egzaminami. Za maturą można tęsknic na studiach żę bez nauki szło wszystko zdać. Ale w dorosłym życiu to już takie meh.
  • Odpowiedz
  • 0
@Gigamesh: a ja się stęskniłem do tego stopnia, że poszedłem na studia zaoczne xd

Nie wiem, ja tam lubiłem ten vibe... Człowiek był bardziej wolny, do szkoły można sobie było nie przyjść, zrobić wagary, przychodziło się pogadać głównie, itd. Fajnie było.
  • Odpowiedz
@macan: Nie no nie mówię że to było złe, chociaż studia mnie mocno w depresje wpędzały, ale bardziej mi chodzi że ktoś mając 30 lat stabilna prace, rodzinę, dom woli wrócić do szkoły niż swoje życie gdzie może zrobić wszystko co chce.
  • Odpowiedz
tylko że ten rok, to się wydaje dużo jak się ma 18-20 lat, potem się orientujesz, że nic to w życiu nie zmienia


@Kajtosz: mam prawie 30 lat i dalej uważam, że to dużo. Głównie chodzi o to kiedy ten rok się traci, a nie konkretnie o to, że jest to rok. #!$%@? matury a #!$%@? roku na studiach to psychologicznie 2 różne rzeczy, mimo, że czasowo faktycznie wychodzi na jedno
  • Odpowiedz