Wpis z mikrobloga

Zabawnie się ogląda tiktoki związane z motoryzacją i prawem jazdy, gdzie wypowiada się dzieciarnia 18 lat co ledwo zdała prawko. Ale ona ma najwięcej do powiedzenia.

Od razu też widać, jak ktoś jest z polski powiatowej. Nie widziałeś nigdy jak ktoś daje na rondzie kierunek w lewo? To już wiem, że żyjesz w polsce obitej dechami.

Na rondach, a szczególnie tych małych DAJE SIĘ KIERUNEK W LEWO. I nawet w Warszawie ponad 50% osób jak widzę to robi, znacznie upraszcza jazdę. A jak nie wiesz czemu tak się robi, to nawet nie będę tłumaczył.

#prawojazdy #motoryzacja
  • 380
  • Odpowiedz
@cwlmod: zero jakiekolwiek myślenia, tylko to co w kodeksie. Dlatego tu jakiekolwiek ułatwienie trzeba wprowadzać siłą.
Wpuszczania kogoś też nie ma w kodeksie ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@PiotrFr: Dokłądnie, ale jacy oni uparci i z gwoździem w mózgu. Widząć setkę komentarzy nawet nie raczą wejść w dyskusję tylko wygłoszą swoje idiotyczne zdanie i na tym koniec xD

Oczywiście traktują się jako elitę intelektualną kraju, bo oni wiedzą lepiej xD

Ja ci zarzucam zbytni optymizm w kwestii przyszłość EV ale w swoich dyskujach pięknie pokazujesz jak ludzie nie są przystosowani do przyjęcia merytorycznej krytyki xD
  • Odpowiedz
@PolishPsycho: Moim zdaniem istnienie małych rond to jest (przeważnie) kretynizm. W moim mieście było sobie normalne skrzyżowanie dwóch dróg, na drodze z pierwszeństwem ruch odbywał się płynnie. Każdy wiedział, że w godzinach szczytu jest ciężko wjechać z podporządkowanej, więc jak nie chciał stać, to sobie pojechał na około 300m i skręcił na dużym rondzie. Ktoś wpadł na wspaniały pomysł, że to jest problem, że nie da się wjechać z podporządkowanej. Teraz
  • Odpowiedz
@LoffeRemoo: Ale wiesz, że ten wyrok WSA możesz sobie w dpe wsadzić? są mini ronda, takie gwienka, gdzie naklejono metrowej średnicy placek , postawiono znak rondo i uj, jest rondo. Zgadnij jak jeżdżą ludzie xD. I żadne przepisy, wyroki i inne badziewia tego nie zmienią xD
  • Odpowiedz
@PolishPsycho: ale czego ty nie rozumiesz, poruszasz się po rondzie to nie włączasz żadnego kierunkowskazu, zmieniasz pas na wewnętrzny wtedy kierunek w lewo, zjeżdżasz z ronda kierunek w prawo, proste. Typie weź się ogarnij
  • Odpowiedz
  • 2
@cwlmod @PiotrFr panowie specjaliści od obrażania innych, po prostu wyjaśnijcie w czym kiedy i komu ten lewy pomaga, bo przeczytałem całość i nie znalazłem.
Ja o to pytam, bo chcę rozszerzyć horyzont a nie zamknąć się w swoim i rzucać w innych zabawkami. Na ten moment widzę to tak jak opisali @Krupier i @toresh
  • Odpowiedz
@PolishPsycho: A wyprostuj rondo i wyobraź sobie, że jest to prosty pas ruchu. Wjeżdżając na niego włączasz kierunek w lewo? Rondo to skrzyżowanie o ruchu okrężnym a nie skrzyżowanie takie zwyczajne.
  • Odpowiedz
jak rondo ma 5 zjazdów i akurat dwa są z lewej, co mam robić jak chce zawrócić na rondzie?


@sliskipl: Ty tak serio pytasz? Zjazdy masz zawsze z prawej, to że poruszasz się po rondzie nie znaczy, że skręcasz w lewo lub zawracasz. Co za łby
  • Odpowiedz
@JohnPaulVandal

co jest xd wykopki obsraly się o dawanie kierunku w lewo, kiedy to naprawdę pomocne i fajnie jak ludzie tak robią. Masz 17 plusów a oni ponad 600. To naprawdę stan umysłu oblężonej twierdzy :D


Nie jest to pomocne, a wręcz może wprowadzić w błąd. Nawet sąd w Polsce uznał, że to niezgodne z przepisami (w sensie, że za brak kierunku nie można uwalić na egzaminie).
  • Odpowiedz
@PolishPsycho: co jest nielogicznego albo nieczytelnego w tym, że jedziesz dalej rondem to bez kierunkowskazu, a jak zjezdzasz danym zjazdem to wrzucasz prawy tuż przed nim, że tak bardzo się płakałeś z tym lewym kierunkiem aż ci guma w majtach pynckła?
  • Odpowiedz
@gdi2:

panowie specjaliści od obrażania innych, po prostu wyjaśnijcie w czym kiedy i komu ten lewy pomaga, bo przeczytałem całość i nie znalazłem.


Po 1 nikogo nie obrażam
Po 2 wróć do początku dyskusji, tam wyjaśniłem
  • Odpowiedz