Wpis z mikrobloga

Zabawnie się ogląda tiktoki związane z motoryzacją i prawem jazdy, gdzie wypowiada się dzieciarnia 18 lat co ledwo zdała prawko. Ale ona ma najwięcej do powiedzenia.

Od razu też widać, jak ktoś jest z polski powiatowej. Nie widziałeś nigdy jak ktoś daje na rondzie kierunek w lewo? To już wiem, że żyjesz w polsce obitej dechami.

Na rondach, a szczególnie tych małych DAJE SIĘ KIERUNEK W LEWO. I nawet w Warszawie ponad 50% osób jak widzę to robi, znacznie upraszcza jazdę. A jak nie wiesz czemu tak się robi, to nawet nie będę tłumaczył.

#prawojazdy #motoryzacja
  • 380
  • Odpowiedz
Nie widziałeś nigdy jak ktoś daje na rondzie kierunek w lewo? To już wiem, że żyjesz w polsce obitej dechami.


@PolishPsycho: akurat ja pochodzę z polski gminnej i robiłem PJ w mieście powiatowymi i Janusz z OSK nauczył mnie wrzucać kierunek w lewo o dziwo ( ͡º ͜ʖ͡º)

A tak poza tym z resztą się zgadzam ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
DAJE SIĘ KIERUNEK W LEWO. I nawet w Warszawie ponad 50% osób jak widzę to robi, znacznie upraszcza jazdę.

@PolishPsycho: przecież to nie ma znaczenia, jak ktoś nie ma włączonego kierunkowskazu w prawo to znaczy, że jedzie "dalej". Co tu bardziej upraszczać? To nawet na mini rondach widać.
  • Odpowiedz
ale czego ty nie rozumiesz, poruszasz się po rondzie to nie włączasz żadnego kierunkowskazu, zmieniasz pas na wewnętrzny wtedy kierunek w lewo, zjeżdżasz z ronda kierunek w prawo, proste. Typie weź się ogarnij


@Myszka_: Chciałbym zobaczyć jak wrzucasz kierunek zjazdu i zmieniasz pas na rondzie o średnicy 3 metrów xD
  • Odpowiedz
panowie specjaliści od obrażania innych, po prostu wyjaśnijcie w czym kiedy i komu ten lewy pomaga, bo przeczytałem całość i nie znalazłem.


@gdi2: Jeśli czujesz się urażony i nie widzisz naszych tłumaczeń to nasze obrażanie trafiło do odpowiedniej osoby xD
  • Odpowiedz
tylko, że lewy kierunek na rondach to nie jest dla nikogo ułatwienie (jedynie na tych małych o średnicy do 10 m może jedynie trochę), a może być wręcz utrudnienie poprzez wprowadzanie w błąd.


@Krupier: No przecież o tym cały czas jest mowa i wiele razy to było zaznaczane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Krupier:

Nie oceniam twoich umiejętności jazdy, ale jeśli potrzebujesz lewego kierunku w pojazdach będących na rondach by móc ocenić czy możesz na nie wjechać to tak średnio świadczy o tym, że są dobre.


Co ty pierdzielisz? Jak masz rondo wielkości normalnego skrzyżowania z namalowanym plackiem na środku to jak niby ocenisz, że auto skręca w lewo? Gówno ocenisz. Zatrzymasz się i poczekasz żeby sprawdzić gdzie pojedzie xD
  • Odpowiedz
Na rondach, a szczególnie tych małych DAJE SIĘ KIERUNEK W LEWO


@PolishPsycho: tak, ale tylko w przypadku zmiany pasa z zewnętrznego na wewnętrzny, bo chyba nie uważasz, że zjeżdżanie z ronda z włączonym lewym kierunkowskazem ułatwia komuś życie?
  • Odpowiedz
Co ty pierdzielisz? Jak masz rondo wielkości normalnego skrzyżowania z namalowanym plackiem na środku to jak niby ocenisz, że auto skręca w lewo? Gówno ocenisz. Zatrzymasz się i poczekasz żeby sprawdzić gdzie pojedzie xD


@PiotrFr: wow, szybko się odpalasz z agresją.

Hmmm, no pomyślmy, jak by tu ocenić czy auto "skręca w lewo na rondzie". Kurczę no nie wiem, może dlatego, że na nie wjeżdża i nie ma kierunkowskazu w prawo,
  • Odpowiedz
jak ja czytam, ze ktos ludzi od debili wyzywa to zaczynam myslec o nim jak o kims z nizin intelektualnych i o niskim iq, a wyzywajac innych probuje podbic samoocenę swojego intelektu


@aczutuse: LOL a dla mnie taka opinia pokazuje, że jeszcze za mało w życiu widziałeś :D

Debile nas otaczają i średnio 9/10 komentarzy jest conajmniej głupich( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Druga opcja to jak wrzucasz kierunkowskaz w lewo to ktoś się nie zastanawia czy ty będziesz teraz zjeżdżał z tego ronda czy nie


@k_EZ: Do tego wystarczy przeciez prawy kierunkowskaz.

jak ktoś jest nauczony tego to ogarnie że będziesz zjeżdżał zjazd przed nim i na spokojnie może sobie wjechać.


Jak to niby ma dzialac? Zakladajac ze zjazdy sa cztery rownomiernie rozlozone, to jedyna osoba ktora jest w stanie skorzystac z tej
  • Odpowiedz
Reszta mnie nie obchodzi i kierunkowskaz w lewo tylko wprowadza niepotrzebne zamieszanie.

Jak z ronda masz 6 zjazdów to dla których zjazdów dasz kierunek w lewo?


@eragonn14: A jak nie wrzucę lewego ani prawego to skąd wiesz czy jadę prosto czy będę zjeżdżał i dopiero wrzucał prawy? xD
  • Odpowiedz
zmiana kierunku jazdy na rondzie następuje dopiero przy zjeździe z niego.


@Krupier: Ale przepis mówi, że każdą zmianę kierunku trzeba sygnalizować. Jadąc po rondzie cały czas zmieniasz kierunek ;)
  • Odpowiedz