Wpis z mikrobloga

Ejejejej, pewnie głupie pytania, ale nie daje mi to spokoju.

Patrzę na single w górach i wiele z nich (nie DH) jest w opisach oznaczone jako MTB. A ludzie na #gravel cisną na YT i nie narzekają.
I teraz moje 2 pytania - czy nie narzekają, bo trudno się przyznać, że na MTB byłoby lepiej czy naprawdę spoko jest
oraz czy jak przejedzie gravel na luzie, to oznacza to, że z mniejszym lub większym trudem przejedzie też treking/cross z podobnymi lub szerszymi oponami? I nie chodzi o udowadnianie czegokolwiek, tylko tak.. normalnie, żeby był fun z tej jazdy
#rower
  • 12
  • Odpowiedz
@krytyk__wartosciujacy: na glacensis nie byłam, nie mój rejon, więc się nie wypowiem, ale wiem, że to, co jeżdżę, to na gravelu zjedziesz, ale zabawy takiej jak na mtb nie będzie, bo nie będzie tego słynnego "flow". Mam trailówkę hardtaila, nie potrzebujesz fulla ani ebajka ;)
  • Odpowiedz
@krytyk__wartosciujacy: sam jeżdżę na gravelu, nie ma szans że tych kolesi nie wytrzepie porządnie, czasami sie zapuszczam w takie trasy a pozniej w przeglądarce odpalona strona z fulami i obiecywanie sobie że szkoda kręgosłupa na takie rajdy ;-) gravel jest świetny na gravel a trails w lesie no coż niektorzy bedą się zaklinać ze carbon tłumi... chyba pracę mózgu u niektorych, oczywiście zależy od szlaku.
  • Odpowiedz
@krytyk__wartosciujacy: ludzie z YT cisnący na gravelach na trasach MTB, to najczęściej ludzie z dobrą techniką, a jazdę grevalem po ścieżkach traktują jako swego rodzaju wyzwanie - dlatego ich to bawi.
  • Odpowiedz
@krytyk__wartosciujacy: ludzie lubią underbiking, to jest według mnie za mało wyrażany powód popularności graveli, czyli wręcz celowe używanie narzędzia, które będzie trochę niewystarczające, żeby było trudniej.
Jak chcesz full przyjemność, to pewnie lepiej wynająć sobie jakieś mtb.
Janek z Bikeshow był na Glacensis gravelem, ale nie oglądałem tego video, więc nie wiem jak wrażenia.
https://www.youtube.com/watch?v=uRTP4g5KAyg
  • Odpowiedz
I to mi dało do myślenia, czy się tam crossem nie wpierdzielić,


@krytyk__wartosciujacy: Jeszcze weź pod uwagę wytrzymałość roweru a nie tylko swoją. Crossy rzadko kiedy są robione z myślą o byciu telepanymi po #!$%@? a gravele już tak.
  • Odpowiedz
@krytyk__wartosciujacy: Gravele jakoś w głowie sprawiały na mnie pancerniejsze wrażenie niż crossy, ciężkie ramy, grubaśne widelce, opony, sztywne osie, hydraulika, sprzęgła. Ale faktycznie jak teraz patrzę to czasem zdarzają się Crossy wyglądające jakby były w stanie się nie zakopać i nie połamać.
  • Odpowiedz