Wpis z mikrobloga

Siedzę sobie w przychodni na końcu świata. Szefowa zatrudnia 3 starych emerytów i 3 młodych lekarzy. Ma wybitny problem żeby znaleźć kogoś do pracy więc nie czepia się nas za zlecanie zbyt dużej ilości badań, bo jeżeli zacznie to robić jak w mieście wojewódzkim to po prostu się stąd zawiniemy, a ona będzie miała problem z funkcjonowaniem przychodni.

Tymczasem koleżanka przychodni w mieście 400tys, jest rozliczana ile badań zleciła i czemu zleciła ALT jak już zleciła AST i po co, a usg to ma zakaz "bo za drogie" i mam 10 na twoje miejsce xD

#medycyna #lekarz #lekarze
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@Bipolar-: To też fakt, ale przynajmniej można robić badania.
Miałem taką sytuację, że szef przychodni co miał różne biznesy powiedział, że on sprawdza co lekarze zlecają i on "wyciąga z tego konsekwencje". No to powodzenia. Nawet z nim umowy nie podpisałem, tylko olałem po rozmowie.
  • Odpowiedz
"wyciąga z tego konsekwencje".


@gracilis: a będzie coraz gorzej. Nikt tak nas nie będzie dociskał żeby ciąć koszty i zgarniać całe zyski dla siebie tak jak wielkie korpo typu luxmedy, medicovery, które przejmują coraz większą część rynku. Cieżkie czasy idą dla tego zawodu chyba. Eh
  • Odpowiedz
  • 0
@Konigstiger44 Tak. Mamy 10 na Pana miejsce, chyba że warszawa. Tam szukają po okolicy sporo, ale w Trójmieście oferty szukają wyłącznie specjalistów. Dopiero wejherowo, rumia, tczew.
  • Odpowiedz
@gracilis: Czyli jest już grubo, a rozpierdziel dopiero będzie jak 20 nowych wydziałów będzie wypuszczać tysiące absolwentów. #!$%@? to gorzej niż informatyka niedawno albo budownictwo 10 lat temu. Studiowanie medycyny jest modne i prestiżowe więc pewnie otworzą jeszcze 10 nowych wydziałów na których będzie poziom gorszy niż na kosmetologii.
  • Odpowiedz
@Konigstiger44: Ale co z tego, jak potem i tak muszą zdać LEK? Poza tym jakby teraz poziom na medycynie był jakiś wysoki xD Ile to jest historii o tym, że się studenci prestiżowych uczelni uczą egzaminów na pamięć, bo daje się te same?
  • Odpowiedz
zdać LEK?


@not_me: na lek wchodzi giełda pytań i byle debil ma teraz 80% a co czwarty 90% kiedy przed wprowadzeniem giełdy osiągnięcie wyniku 85% dawało ci wstęp do praktycznie każdego szpitala do pracy na specjalizację
  • Odpowiedz
@not_me: LEK to ultra-patola, pytania i odpowiedzi na tyle żeby zdać są znane wszystkim przed egzaminem i każdy ma je obkute na pamięć. Nie bez przyczyny zdawalność LEKu wynosi prawie 100% xD. Nowych pytań jest chyba tylko z 20-30%
  • Odpowiedz