Wpis z mikrobloga

No w końcu proces detailingu zakończony po ponad pół roku od rozpoczęcia. Robione było na 4 raty, bo inaczej musiałbym auto zostawić na 2 tygodnie, a nie mogę sobie na tyle czasu pozwolić bez auta. Koszt całkowity po rabacie: 12,5k zł. I weszło:
- folia ppf 10-letnia na 95% zewnętrze auta (pozostałe 5% to klamki, tylnie światła, relingi dachowe) w tym ściągnięcie napisów i ponowne nałożenie, tak więc folia jest także pod napisem Skoda
- folia ppf 10-letnia w newralgicznych miejscach w środku: progi, parę cm dołu drzwi, oraz także wewnętrzna część klapki do wlewu paliwa
- na folię nałożona tzw. 3-letnia powłoka ceramiczno-grafenowa 10H
- na kołpaki nałożona tzw. 3-letnia powłoka ceramiczno-grafenowa 10H
- na resztę 5% auta na zewnątrz nieobłożonego folią nałożona trwalsza tzw. 5-letnia powłoka ceramiczno-grafenowa 10H

W gratisie doszła niewidzialna wycieraczka, oraz detailing kabiny pasażerskiej wraz z myciem tapicerki, oraz przeczyszczeniem komory silnika

Jaki jest dalszy plan dbania?
^ Co tydzień (a w półroczu ciepłym także po każdej trasie poza aglomerację - owady na przodzie) szybkie przemycie na myjce bezdotykowej, oraz przeczyszczenie ściereczką kokpitu
^ Raz w miesiącu dokładne mycie ręczne auta, oraz odkurzanie i przejechanie ściereczką także po fotelach, podłokietniku, itd.
^ Raz do roku pojechanie do salonu detailingu na bardzo dokładne detailingowe czyszczenie na zewnątrz i wewnątrz każdy zakamarek wraz z wyciąganiem foteli itd., oraz odświeżenie powłoki ceramicznej
^ Raz na 2 lata nałożenie nowej powłoki ceramicznej
^ Za 8 lat ściągnięcie folli ochronnej i nałożenie kolejnej

Z kolei jeśli chodzi o spód, to auto w profesjonalnym zakładzie blacharsko-lakierniczym zakonserwowane od spodu i 2x do roku przemycie spodu auta, w tym 1x z dokładną inspekcją spodu (sprawdzenie ubytków konserwacji itp.).

#samochody #motoryzacja #detailing #autodetailing #cardetailing #blacharstwo #lakiernictwo #mechanikasamochodowa #chwalesie #pokazauto
Adamfabiarz - No w końcu proces detailingu zakończony po ponad pół roku od rozpoczęci...

źródło: fabia detal

Pobierz
  • 212
  • Odpowiedz
  • 0
@Sonic233_: Fabia 1.0

@KajakDrewniany Mam oszacowane co kiedy do wymiany. Ale na razie auto ma niecałe 2 lata i 77 tys. km, więc póki co do wymiany prawie same płyny i filtry + 2 x świece były wymieniane (mam lpg, to trzeba trochę szybciej).
A konserwacja podwozia jest jak najbardziej zrobiona - była to pierwsza rzecz, którą uczyniłem zaraz po wyjechaniu z salonu. A także konserwacja ma już za sobą pierwszą
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: Złom bo ani przyjemności z jazdy, ani wyposażenia, ani wyglądu. To jest ekstremalne "jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma". Zamiast sprzedać za jakiś czas i poszukać czegoś fajniejszego, to ładujesz kasę w Fabię i udajesz że masz brykę.
  • Odpowiedz
Ja myślę, że moje auto jest sensownie doposażone. A poza tym czas kiedy zamawiałem auto, a kiedy zacząłem robić detailing dzieli ponad półtora roku. Nie miałem wtedy takich finansów, by jeszcze coś doposażać. A i tak doposażyłem za 8k i z 60k zrobiło się 68k. Jednocześnie budżetu nie miałem z gumy i przekroczyłem i tak swój założony budżet (60k), a gdy przyszedłem to salonu jeszcze przywitała mnie podwyżka (gdybym zamówił auto miesiąc
  • Odpowiedz
  • 1
@kamillus: Żadna pasta, tylko samo życie.

@Sonic233_ Jedyne wzniesienie w Polsce na trasach szybkiego ruchu na którym do tej pory moje auto zwalniało to jest Góra Świętej Anny. Ale to po prostu redukuję z 5-ki na 4-kę i nic już nie zwalnia.

Jestem opanowany. Moje standardowe prędkości przejazdowe to 110-115 na prawym i środkowym oraz 116-120 na lewym. A jeśli chodzi o wyprzedzanie tirów na krajówkach, to dopóki nie wyprzedzam więcej
Adamfabiarz - @kamillus: Żadna pasta, tylko samo życie.

 @Sonic233_ Jedyne wzniesien...

źródło: 20231114_133121

Pobierz
  • Odpowiedz
xD taniej byłoby myć co trasę samochód i nic wincyj nie robić, nawet naprawy blachy wyjdą taniej niż te cyrki. Ale detailerzy znaleźli klienta.
  • Odpowiedz
  • 1
@Darth_Gohan: Ta może jeszcze leasing u Czarneckiego? Poza tym ja wziąłem auto z myślą na 20 lat, a leasingi nie są na takie okresy. Co do leasingów, to wziąłem właśnie leasing na Scanię, ale to bardziej z musu niż z chęci - gdybym miał wystarczająco hajsu to bym kupił za gotówkę, a nie brał leasing.

@Lardor Po to by dłużej zachowywały swój stan, ładniej się błyszczały + łatwiejsze mycie.
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: to musi być troling :D ja swojego mustanga raz na 4 miesiące przemyję na podjeździe i #!$%@?. Fabii używałbym co najwyżej do przewożenia drewna z lasu i nie martwił się myciem poza opłukaniem po zimie.
  • Odpowiedz