Wpis z mikrobloga

Klasyczne pytanie na tagu, Mirki jakie buty do 300zł? Ostatnio wchodzilem na snieżke w jakichś tanich trekkingach z decathlonu i to był błąd, czułem każdy kamyczek pod stopą. Mam zamiar walnąć z czasem korone gór, a niedługo idę na Śnieżnik i szukam jakichś butów na pierwsze kilometry, polecacie jakies konkretne na wiosne/lato? Jakieś trailowe czy trekkingi? Na zalando lounge jest kampania salomonów, ale kompletnie nie wiem które wybrać i czy w ogóle te salomony… macie coś sprawdzonego do 300zl?

#gory #trekking #outdoor #buty
  • 11
  • Odpowiedz
@AaBbCcDdEeFf ja bym polecił właśnie buty trailowe. Ale za 300 zł to nie wiem czy dostaniesz fajny but. Po latach chodzenia w trekach i podejściówkach od jakiegoś czasu chodzę 70% czasu w trailowych. Lekkie, przewiewne bez Gore-texa.
Trzeba mieć na uwadze to, że trailowe buty zajedziesz szybciej niż trekkingowe, są delikatniejsze.
  • Odpowiedz
  • 0
@19michael86: Hmm, stoje przed wyborem asics gel-venture 9, a salomon outpulse, wydają się rozsądne cenowo i wydaje mi się ze będą spoko wyborem, tylko jeszcze nie wiem co z tego wybrać :p
  • Odpowiedz
  • 0
@AaBbCcDdEeFf: Gel-Venture odpuść zdecydowanie. Mam je i to są świetne buty do biegania, ale jednak mają dość miękką podeszwę i nie spełnią Twoich oczekiwań, natomiast do trekkingu mają jedną, o wiele gorszą wadę. Otóż cała góra buta jest z delikatnej siateczki i o ile w bieganiu sprawdza się to genialnie, bo stopa oddycha, a buty są bardzo lekkie, to po pierwsze łatwo będzie je przedrzeć od góry, ale gorzej, że jak
  • Odpowiedz